אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא עוד אימיילים לאחר העבודה בצרפת - והפעם על פי חוק צילום: גלעד קוולרצ'יק

לא עוד אימיילים לאחר העבודה בצרפת - והפעם על פי חוק

בניגוד להסדר החלקי שנקבע לפני 6 שנים שהיה מותנה ביחסי העבודה בבית העסק, החל מאתמול על פי חוק כמעט כל העובדים בצרפת פטורים מלענות או ליזום מיילים לאחר שעות העבודה

02.01.2017, 09:17 | מיקי גרינפלד

לא עוד מיילים מהמעסיק בצרפת בשעות שלאחר העבודה - והפעם, לכלל העובדים. לפני 6 שנים נקבע הסדר שהעניק זכות חלקית בלבד לניתוק (שבפועל היתה מותנית ביחסי העבודה), ושנגע ללא יותר מ-250 אלף עובדים. הפעם מדובר בחוק, שתחולתו נרחבת בהרבה.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי חוק שנכנס לתוקף מאתמול בצרפת, מעניק לעובדים זכות להתעלם מאימיילים שנשלחו מהמעסיק לאחר תום שעות העבודה הרגילות. החוק חל על כל חברה שמעסיקה למעלה מ-50 עובדים, והחברות הרלבנטיות מחויבות לפרסם קוד התנהלות המגדיר את שעות העבודה שבהן העובדים פטורים משליחת מיילים או תגובה למיילים הנוגעים לעבודתם.

התומכים בחוק טענו כי הוא יסייע להוריד את רמת הלחץ והשחיקה הנובעים מעבודה מסביב לשעון – וציינו כי המעסיקים ניצלו את אופציית המיילים לעקוף את החוק המגביל את שבוע העבודה ל-35 שעות.

המהלך נשען על תוכנית קיימת וולנטרית הנהוגה בענקית התקשורת הצרפתית אורנג' (Orange). "אנשי המקצוע המקיימים שיווי משקל בין החיים הפרטיים שלהם לחיי העבודה הם עובדים הרבה יותר טובים מאלה שמגיעים לעבודה מותשים", אמר בפברואר שעבר בראיון רדיו ברונו מטלינג (Bruno Mettling), סמנכ"ל באורנג'.

החוק הוא למעשה חלק מרפורמה כוללת בשוק העבודה שהועברה בחודש מאי האחרון בבית התחתון של צרפת, שכללה מן הצד השני הקלות על המעבידים בכל הנוגע לתקנות פיטורי עובדים והחלטה על העסקת עובדים חדשים.  

עם העברת החקיקה אמר חבר הפרלמנט מהמפלגה הסוציאליסטית ושר החינוך לשעבר בנוואה האמון (Benoit Hamon): "העובדים עוזבים פיזית את מקום העבודה שלהם אך הם לא באמת עוזבים את העבודה. הם נותרים מחוברים ברצועה אלקטרונית, כמו כלב. הטקסטים, ההודעות, המיילים, הם משתלטים על חייו של הפרט עד לנקודה שבה הוא נשבר".  

נשיא צרפת פרנסואה הולנד, צילום: איי אף פי נשיא צרפת פרנסואה הולנד | צילום: איי אף פי נשיא צרפת פרנסואה הולנד, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות