אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: נחתמה עסקת המכירה של גולן טלקום לאלקטרה מוצרי צריכה צילומים: אוראל כהן, אריק ליכטמן

פרסום ראשון

רשמית: נחתמה עסקת המכירה של גולן טלקום לאלקטרה מוצרי צריכה

היקף העסקה - 350 מיליון שקל. גיל שרון, מנכ"ל פלאפון לשעבר, יחזיק בחלק קטן מהמניות הנרכשות וישמש יו"ר גולן טלקום

02.01.2017, 22:09 | גולן חזני
בשעה זו נחתמת בתל אביב עסקת המכירה של גולן טלקום לאלקטרה מוצרי צריכה מקבוצת אלקו, תמורת 350 מיליון שקל. גיל שרון, מנכ"ל פלאפון לשעבר שיחזיק בחלק קטן מהמניות הנרכשות, ישמש יו"ר גולן טלקום. העסקה נחשפה לראשונה ב"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

המחיר כולל הלוואה של 130 מיליון שקל שתקבל אלקטרה מסלקום, וכן הלוואה בנקאית בסכום דומה, כך שההון העצמי הנדרש של החברה לרכישה יהיה כ-90 מיליון שקל בלבד.

הידיעה על החתימה הצפויה פורסמה הבוקר בלעדית ב"כלכליסט". בעקבות הפרסום זינקה מניית סלקום ב-8.6% ופרטנר ניתרה ב-5%. שתי החברות צפויות ליהנות מיציאתו של מיכאל גולן מהשוק, לאחר שנקט מדיניות של הורדת מחירים אגרסיבית אשר גררה גם אותן לתחרות והקטינה את רווחיהן.

מימין גיל שרון וגרשון זלקינד, צילומים: אוראל כהן, אריק ליכטמן מימין גיל שרון וגרשון זלקינד | צילומים: אוראל כהן, אריק ליכטמן מימין גיל שרון וגרשון זלקינד, צילומים: אוראל כהן, אריק ליכטמן

אלקטרה תשלם במסגרת הסכם שיתוף הרשתות כ-200-250 מיליון שקל לשנה לסלקום במשך עשר שנים ובדרך זו גם תפרע חוב של 600 מיליון שקל שיש לה לחברה.

אלקו, הנשלטת בידי משפחת זלקינד, ניהלה מו"מ כבר לפני חודשיים לרכישת גולן, ואולם הודיעה על הפסקתו. לאחר שגולן החלה לנהל מו"מ עם צבי בארינבוים, חזרה אלקו לתמונה יחד עם שרון, והעסקה הגיעה לשלב החתימה.

ההלוואה של סלקום דורשת אישור מיוחד של הממונה על ההגבלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות