אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליגה הסינית רוצה להביא את "השופט הכי טוב בעולם" צילום: איי פי

הליגה הסינית רוצה להביא את "השופט הכי טוב בעולם"

מארק קלטנבורג, ששפט במשחקי הכדורגל הגדולים ביותר של 2016, מוכן לשקול מעבר מהפרמיירליג הבריטית לסופר ליגה הסינית השאפתנית

02.01.2017, 17:26 | שירות כלכליסט
מארק קלטנבורג, ששפט במשחקי הכדורגל הגדולים ביותר של 2016, מוכן לשקול מעבר מהפרמיירליג הבריטית לסופר ליגה הסינית השאפתנית.

קראו עוד בכלכליסט

שמו של קלטנבורג (41)עלה בהקשר של מעבר לסין לאחר ששפט בשנה האחרונה בגמר טורניר היורו, גמר ליגת האלופות וגמר הגביע באנגליה. הוא זכה לתואר שופט השנה בטקס שנערך בשבוע שעבר בדובאי, כבוד שאפשר לו להעניק ראיון נדיר., צילום: איי פי שמו של קלטנבורג (41)עלה בהקשר של מעבר לסין לאחר ששפט בשנה האחרונה בגמר טורניר היורו, גמר ליגת האלופות וגמר הגביע באנגליה. הוא זכה לתואר שופט השנה בטקס שנערך בשבוע שעבר בדובאי, כבוד שאפשר לו להעניק ראיון נדיר. | צילום: איי פי שמו של קלטנבורג (41)עלה בהקשר של מעבר לסין לאחר ששפט בשנה האחרונה בגמר טורניר היורו, גמר ליגת האלופות וגמר הגביע באנגליה. הוא זכה לתואר שופט השנה בטקס שנערך בשבוע שעבר בדובאי, כבוד שאפשר לו להעניק ראיון נדיר., צילום: איי פי

קבוצות הכדורגל הסיניות מוציאות מאות מיליוני דולרים על שחקנים, ביניהם החלוץ הארגנטינאי קרלוס טבס, שהחוזה שלו נחתם בשבוע שעבר, וזאת בניסיון להפוך את המדינה למעצמת כדורגל.

"סין בהחלט מעוניינת לפתח את הכדורגל שלה, כך זה נראה מההחתמות והגיוסים שלהם", אמר קלטנבורג לסוכנות הידיעות AP. "אם תצוץ הזדמנות - אני חתום בחוזה עם הפרמיירליג – יהיה עליי לבחון את האסטרטגיה ארוכת הטווח של הקריירה שלי. כמה זמן אוכל להמשיך כשופט? אני בפרמיירליג כבר 12 שנים, ואלו היו 12 שנים נפלאות. אין שום הצעה על השולחן, אך אם הם יגישו הצעה אני אשקול אותה. לעת עתה אני נהנה מהעבודה בפרמיירליג ובאופ"א".

שמו של קלטנבורג (41)עלה בהקשר של מעבר לסין לאחר ששפט בשנה האחרונה בגמר טורניר היורו, גמר ליגת האלופות וגמר הגביע באנגליה. הוא זכה לתואר שופט השנה בטקס שנערך בשבוע שעבר בדובאי, כבוד שאפשר לו להעניק ראיון נדיר.

אם יעבור לסין מהפרמיירליג ילך בעקבותיו של אוסקר, הקשר של צ'לסי שחתם בשנה שעברה על חוזה עם שנגחאי. קלטנבורג מקווה שבסיום הקריירה שלו באנגליה יוכל לעזור למדינה כמו סין לעלות את סטנדרטי השיפוט שלה. "הכסף הוא לא המניע של שופט...אלא מדובר ברצון להוביל לשינוי, אולי לעזור בגיוס", אמר. "אם זה לא יקרה עכשיו, אבחן את האפשרות בעתיד, כפי שהווארד ווב עשה בסעודיה. הוא עוזר למדינה אחרת לפתח את תחום השיפוט. חשוב שתהיה איכות שיפוט טובה שתתאים לרמת הכדורגל. סין תהפוך בשנים הבאות לשחקנית מרכזית. אם הם מתכוונים להיות רציניים לגבי הליגה הם יצטרכו את הכלים הנכונים. השיפוט הוא חלק גדול בכדורגל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות