אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Yiling הסינית תשקיע ב-HealthWatch הישראלית 20 מיליון דולר

Yiling הסינית תשקיע ב-HealthWatch הישראלית 20 מיליון דולר

החברה הישראלית פיתחה טכנולוגיה שמנטרת פרמטרים רפואיים ומעבירה אותם לרופא המטפל באמצעות גופיית סריג שלובש המטופל. עד כה הושקעו בה 10 מיליון דולר וההשקעה הנוכחית משקפת שווי של 65 מיליון דולר

02.01.2017, 17:30 | מאיר אורבך

על אף החשש מעצירת ההשקעות של חברות סיניות בישראל, חברת Yiling Pharmaceuticals הסינית, הנסחרת בשווי של כ-2.5 מיליארד דולר ומוכרת בהיקף של כ-500 מיליון דולר בשנה, תשקיע בחברת HealthWatch הישראלית 20 מיליון דולר. ההשקעה נעשית לפי שווי של 65 מיליון דולר, אחרי הכסף. עד כה הושקעו בחברה הישראלית 10 מיליון דולר

קראו עוד בכלכליסט

מתוך סך ההשקעה, 15 מיליון דולר יוקצו עבור 23% ממניות החברה והשאר עבור זכות ההפצה של מוצרי החברה הישראלית בסין. במקביל להשקעה בחברה, Yiling תשקיע מיליוני דולרים נוספים בהקמת חברה-בת בסין למסחור המוצרים ולמתן שירותים המבוססים עליהם, כך שמעבר להשקעה הכספית עצמה, העסקה תסייע לחברה לחדור לשוק הסיני.

ד"ר יורם רומם. ממייסדי החברה ד"ר יורם רומם. ממייסדי החברה ד"ר יורם רומם. ממייסדי החברה

HealthWatch הוקמה בשנת 2010 על ידי ד"ר יורם רומם, המכהן כיו"ר החברה, ועמוס שטנר, דירקטור ו-CFO, השניים כיהנו בעבר בתפקידים בכירים בחברת התוכנה סאפיינס, היו מיזמי פאנגו לחניה סלולרית, ממקימי חברת Hip-Hope להגנה משבירת אגן הירכיים כתוצאה מנפילות, ועוד. החברה מנוהלת בשנה האחרונה על ידי גיא ניב, מנכ"ל צ'ק קאפ לשעבר.

המוצר שפיתחה החברה, MasterCaution, קיבל אישור FDA ו-CE. זהו סריג ייחודי ולביש, המשווק לרוב כחולצה, שמאפשר לנטר פרמטרים רפואיים כגון א.ק.ג, קצב לב, נשימה ועוד, ומעביר את הנתונים אודות מצבו הרפואי של הלובש לאפליקציה סלולרית ולענן. דרך הענן עובר המידע לאתר בו הרופא יכול לעקוב מרחוק אחר מצב החולה, ללא צורך במכשיר מסורבל. הטכנולוגיה מאפשרת לחולים להעביר מידע פיזיולוגי חשוב ללא תלות במרחק הגיאוגרפי בינם לבין הרופאים המנטרים אותם. מהחברה נמסר שהחולצה מספקת תוצאות באיכות דומה לזו של מכשירי בתי-החולים המתקדמים ביותר. החולצה ניתנת לכיבוס והיא למעשה הסנסור דרכו נקלטים הפרמטרים הרפואיים. היא מכילה אלקטרודות אינטגראליות מטקסטיל, עם מספר פטנטים על טכנולוגיה ייחודית זו, כאשר אין צורך בגילוח הגוף לפני השימוש. שוק היעד של הטכנולוגיה מוערך בכ-35 מיליארד דולר, כאשר השוק הראשוני של ניטור מחלות לב צפוי להגיע לכ-26.7 מיליארד דולר ב-2020.

 

הטכנולוגיה שפיתחה החברה תאפשר לנטר חולי לב בביתם וכך תקל על עלויות האשפוז. שווקים עתידיים נוספים שהחברה עשויה לפתח בעתיד הם שוק ניטור התינוקות או ניטור המותאם לעובדי כוחות הצלה.

לדברי יורם רומם, יו"ר החברה "אנו שמחים על חתימת הסכם ההשקעה עם Yiling. מדובר בהשקעה משמעותית אשר תסייע רבות להמשך פיתוח הטכנולוגיה פורצת הדרך של החברה, כאשר Yiling תשמש גם כשותף להפצת המוצר בסין. מחלות לב הן אחד מהגורמים המובילים לתמותה כיום ואנו בטוחים כי המוצר שפיתחנו יסייע באיתור מוקדם של בעיות לב ויעזור לחולים לנטר את מצבם הרפואי בצורה נוחה, ידידותית יותר ויעילה בסביבה הביתית. אנו מעריכים כי הטכנולוגיה תסייע גם למוסדות הרפואיים להקטין את משך אשפוז חולי הלב ומספר האשפוזים החוזרים."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות