אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחנה הציוני מבטיח פיליבסטר: "נגרור את הדיון על חוק התאגיד עד הבוקר" צילום: אלכס קולומויסקי

המחנה הציוני מבטיח פיליבסטר: "נגרור את הדיון על חוק התאגיד עד הבוקר"

מרכזת האופוזיציה ח"כ מרב מיכאלי: "יש לנו את כל הזמן שבעולם כדי להביע את התנגדותנו הנחרצת למשחק המסוכן של נתניהו בתקשורת הישראלית"

02.01.2017, 19:37 | שחר אילן

סיעת המחנה הציוני מתכננת פיליבסטר במהלך העברת חוק דחיית פתיחת שידורי התאגיד. הסיעה הגישה 10 הסתייגויות סיעתיות להצעה החוק שכל אחת מהן מאפשרת נאום של שעה. ליש עתיד עוד שתיים כאלו, כך שבתאוריה יכולות שתי הסיעות למשוך את הדיון למשך 12 שעות עד מחר בבוקר. בפועל כמובן פיליבסטר מעמיד למבחן לא רק את כוח ההשרדות של הקואליציה אלא גם של מגישיו כך שקשה לחזות מראש מתי יסתיים הדיון.

קראו עוד בכלכליסט

מרכזת האופוזיציה ח"כ מרב מיכאלי מהמחנה הציוני אמרה: "לאופוזיציה יש את כל הזמן שבעולם כדי להביע את התנגדותנו הנחרצת למשחק המסוכן של נתניהו בתקשורת הישראלית. החוק הזה הוא שילוב שערורייתי של רמיסת התקשורת ויריקה בפרצופו של בג"ץ. ננצל את מלוא הדקות שעומדות לרשותנו כדי למחות נגד שניהם ונגד הבריונות של הקואליציה שרומסת את תקנון הכנסת בשביל להעביר את החוקים שחשובים לנתניהו".

מירב מיכאלי, צילום: אלכס קולומויסקי מירב מיכאלי | צילום: אלכס קולומויסקי מירב מיכאלי, צילום: אלכס קולומויסקי

הצעת התיקון לחוק קובע כי תבוטל סמכות שרי התקשורת והאוצר להקדים את מועד תחילת השידורים, אם התאגיד יהיה מוכן לכך והשידורים ייפתחו ב-1 במאי. היא מיועדת לעקר מתוכן את העתירה לבג"ץ שמבקשת להורות לממשלה על פתיחה מיידית של שידורי התאגיד כיוון שהוא מוכן לעלות לאוויר. העברת הצעת החוק תעניק לראש הממשלה בנימין נתניהו עוד ארבעה חודשים כדי לסכל את הקמת התאגיד. עם זאת, סיעת כולנו הקואליציונית תומכת בפתיחת התאגיד. לאחר שתקציב המדינה עבר קשה לראות איזה אמצעי לחץ יש לליכוד על כולנו כדי שתאפשר ביטול התאגיד.

הצעת החוק הוכנה לקריאה שנייה ושלישית בשבוע שעבר בוועדת הרפורמות של הכנסת. במהלך ישיבת הוועדה ביום רביעי שעבר ציינה המשנה ליועץ המשפטי לכנסת עו"ד אתי בנדלר, שדברי ההסבר של החוק וכן דברי מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר לא נימקו באופן מצביע רצון מדוע יש צורך בחוק. פילבר הסביר את הצורך בחוק במחלוקת בין השרים. יו"ר הקואליציה דוד ביטן האשים אותה שהיא מדברת לבג"ץ. אמר שמבחינתו התאגיד יכול לא לעלות לאויר לא רק ב-1 במאי אלא אף פעם. יו"ר "כאן" גיל עומר, אמר בדיון כי "התאגיד מוכן לשדר ב-1.1.17 ואנחנו עומדים על המוכנות שלנו. אין הצדקה לשינוי החקיקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות