אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכונס הרשמי מבקש מביהמ"ש לקצץ את שכר נאמני מעריב צילום: שאול גולן

הכונס הרשמי מבקש מביהמ"ש לקצץ את שכר נאמני מעריב

דוד האן מבקש משופט ברנר לתת לנאמנים, עורכי הדין שלמה נס וירון ארבל, רק חצי מהסכום שביקשו

03.01.2017, 09:04 | ענת רואה

הכונס הרשמי מבקש משופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, חגי ברנר, לקצץ בשכר הטרחה של עורכי הדין שלמה נס וירון ארבל, הנאמנים של העיתון מעריב.

קראו עוד בכלכליסט

עמדת הכנ"ר הוגשה בתגובה לבקשת שכר טרחה שהגישו השניים בה ביקשו לאשר להם 2.6 מיליון שקל ומע"מ, שיתווספו ל-8 מיליון שקל שכר טרחה אותם כבר קיבלו.

השופט ברנר הורה לכונס הרשמי להביע את עמדתו ביחס לבקשה, וזה הודיע בימים האחרונים כי לדעתו יש לעשות שימוש באחת מתקנות השכר שמאפשרת להפחית שכר טרחה שמתקבל מאותן תקנות, ולהוסיף לנס ולארבל רק 1.3 מיליון שקל, מעבר לסכומים שגבו עד כה, כך ששכרם יסתכם ב-9.3 מיליון שקל “בלבד”, לפני מע”מ.

בית מעריב. רוב הכסף הצטבר מבית הדפוס והמכירה לבן צבי, צילום: שאול גולן בית מעריב. רוב הכסף הצטבר מבית הדפוס והמכירה לבן צבי | צילום: שאול גולן בית מעריב. רוב הכסף הצטבר מבית הדפוס והמכירה לבן צבי, צילום: שאול גולן

לפי הכנ”ר הסיבה להפחתה המבוקשת היא כי מקור מרבית הכספים שהצטברו בקופת הנאמנים היא פרי פעולות מימוש של שני נכסים: בית הדפוס של מעריב ומכירת פעילות העיתון לקבוצת בן צבי. לפי הכנ”ר אילו הנאמנים היו מקבלים את “שכר מימוש” שכרם הכולל היה מסתכם בפחות מ-2 מיליון שקל (לעומת 8 מיליון שכבר קיבלו).

הכנ”ר כתב כי בקשת השניים הוגשה על בסיס תקנה 8א “שכר חלוקה” וזאת בהתאם להחלטת השופטת בדימוס ורדה אלשיך שאישרה לנאמנים שכר במסלול זה.

הבקשה הוגשה למחרת היום שבו השופט ברנר פסל את הפטור מתביעות שהעניקו אותם נאמנים לעופר נמרודי הבעלים לשעבר, ואשר ניתן מבלי לקבל את אישור בית המשפט. מדובר בהחלטה מביכה לשני הנאמנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות