אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רופאי השיניים בבריטניה יוצאים נגד התרבות של הבאת עוגות לעבודה

רופאי השיניים בבריטניה יוצאים נגד התרבות של הבאת עוגות לעבודה

הם גם קוראים להוציא את החטיפים עתירי הסוכר מהמכונות האוטומטיות ולהחליף את הכיבוד בפירות ואגוזים וכל זאת כדי למנוע השמנה ובעיות בריאות

03.01.2017, 12:23 | שירות כלכליסט
רופאי שיניים בבריטניה יוצאים במסע נגד "תרבות הבאת עוגות לעבודה", בטענה שחלוקת מתוקים לחברים לעבודה יוצרת בעיקר בעיות בריאותיות.

הפקולטה לרופאי שיניים מנתחים ברויאל קולג' בבריטניה טוענת שאנשים צריכים להפחית את כמויות העוגות והעוגיות שהם אוכלים במשרד, שכן התרבות הזו תורמת לעלייה במספר הסובלים מהשמנה ובעיות שיניים.  

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

פרופ' נייג'ל האנט, דיקן הפקולטה אמר לאתר ה-BBC כי בריטניה זקוקה ל"שינוי תרבותי", במקום העבודה. בהתאם, ההמלצות כוללות החלפת עוגיות המוצעות בישיבות בפירות ובאגוזים, הוצאת החטיפים עתירי הסוכר מהמכונות האוטומטיות והבלטת האלטרנטיבות פחותות הסוכר, וכן וויתור על עוגות יום הולדת. 

זה מה שקורה שמביאים כיבוד לעבודה זה מה שקורה שמביאים כיבוד לעבודה זה מה שקורה שמביאים כיבוד לעבודה

לדבריו, העוגות מגיעות למשרד בצורות שונות בין אם על ידי מנהל שרוצה לתגמל את העובדים שלו, חגיגות ימי הולדת ופרידות או סתם אנשים שמביאים שאריות שנשארו בבית. אולם פרופ' האנט מזהיר כי התנהלות זו פוגעת בבריאות של העובדים, ולכן ממליץ שבמסגרת ההחלטות לשנה החדשה יבחרו "להילחם בתרבות העוגות".

בשנה שעברה, כ-63% מהמבוגרים בבריטניה הוגדרו כסובלים מעודף משקל או השמנת יתר וכ-64 אלף אנשים מעל גיל 18 אושפזו בבית החולים בשל בעיות קשות בשיניים.

"העוגות והחטיפים מגיעים אולי מכוונה טובה, אך הם תורמים למגפת השמנת היתר ובריאות השיניים הלקויה", סיכם פרופ' האנט. "אנחנו צריכים לשנות את התרבות במשרד, שמעודדת אכילה לא בריאה ולעזור לעובדים להימנע מכניעה לפיתוי המתוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות