אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש לשטיינמץ ולמשטרה: נסו לגבש הסדר חדש לכספי החילוט צילום: שירלי גבאי אילוז

נחשף בכלכליסט

ביהמ"ש לשטיינמץ ולמשטרה: נסו לגבש הסדר חדש לכספי החילוט

הבוקר חשף "כלכליסט" את המחלוקת בין הצדדים, לפיה שטיינמץ התחייב להעביר 120 מיליון שקלים במזומן עם פתיחת החקירה הפלילית נגדו כדי שלא תוחרם תכולת ביתו, ואילו כעת הוא מציע הסדר חלופי - שיעבוד על נכסים

04.01.2017, 09:31 | תומר גנון ונעמי צורף
המיליארדר שלא מחזיק בכלום המשטרה: "שטיינמץ מחזיק נכסים בנאמנות ובשרשור ואינו רשום כבעליהם" המיליארדר החשוד במתן שוחד של עשרות מיליוני דולרים לנשיא גינאה לשעבר נדרש להעביר 120 מיליון שקל לקרן החילוט של משרד המשפטים, אך טוען כי אין לו מספיק מזומן לכך. במקום זאת, הוא הציע להעביר נכסים שונים, אך במשטרה מתנגדים וטוענים: הוא לא מופיע כבעליהם, ולכן אין בהם להבטיח חילוט עתידי נעמי צורף ותומר גנון, 26 תגובותלכתבה המלאה
שופט בית משפט השלום בראשל"צ, עמית מיכלס, הורה למיליארדר בני שטיינמץ ולמשטרה לנסות לגבש הסדר חלופי מוסכם לגבי הכספים שעל איש העסקים להעביר לקרן החילוט של משרד המשפטים, וזאת במסגרת החקירה נגדו על ביצוע עבירות שוחד והלבנת הון.


ההחלטה נתנה בעקבות מחלוקת בין הצדדים, שנחשפה הבוקר ב"כלכליסט", לפיה המשטרה דורשת משטיינמץ להעביר 120 מיליון שקל במוזמן, ואילו המיליארדר מבקש להעביר נכסים - אחזקות במגדל המילניום בת"א בשווי 88 מיליון שקל, ואג"ח של חברת סקורפיו נדל"ן בשווי 25 מיליון שקל.

השופט מיכלס כתב בהחלטתו כי אם הצדדים לא יגבשו הסדר חלופי חדש בתוך שבוע, המשטרה תעביר תגובה מפורטת לטענתו השונות שהעביר שטיינמץ לגבי ההסדר שעליו חתם עם פתיחת החקירה, לפיו יעביר 120 מיליון שקל במזומן בתמורה לכך שלא תוחרם תכולת ביתו הפרטי בארסוף. כאמור, שטיינמץ מבקש להעביר נכסים במקום המזומן. המשטרה מתנגדת וטוענת כי ההסכמות קיבלו תוקף של פסק דין מבית המשפט, וכן ששטיינמץ מחזיק בנכסים בשרשור באמצעות חברות ובאמצעות נאמנים, כאשר אינו מופיע כבעלים, למעט בבית מגוריו.

בני שטיינמץ, צילום: אוראל כהן בני שטיינמץ | צילום: אוראל כהן בני שטיינמץ, צילום: אוראל כהן

"מסכים אני עם טענתו העקרונית של שטיינמץ", כתב השופט, "לפיה גם כאשר מדובר בתפיסת רכוש והקפאת נכסים לצרכי חילוט של בעל אמצעים, כדוגמת שטיינמץ, על שווי הנכסים לעלות בקנה אחד עם שווי העבירה הנטען. כמו כן, ואף זאת נקבע בפסיקה, יש לערוך איזון בין סוג הנכסים ותכלית התפיסה לבין הצורך לצמצם למינימום את הפגיעה הכלכלית בחשוד, ובכלל זה הצורך לאפשר לו התנהלות כלכלית סבירה".

עם זאת מיכלס סייג את הדברים וכתב כי: "מנגד, לא ניתן להתעלם מהעובדה שמדובר בהסדר שנחתם בין הצדדים ואף קיבל תוקף של בית משפט. לפיכך מתבקשים הצדדים לגבש ביניהם הסדר חלופי מוסכם ולהציגו לבית המשפט עד ליום 11.1.17. ככל שלא יעלה בידי הצדדים לגבש הסדר חדש, תעביר המשטרה עד ה-15.1.7 התייחסות מפורטת לכל אחת מטענות שטיינמץ מאתמול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות