אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים שולץ נגד אייפקס: הושפלנו ופוטרנו ללא פיצויים מהקייטרינג שהקים אבינו צילום: אוראל כהן

האחים שולץ נגד אייפקס: הושפלנו ופוטרנו ללא פיצויים מהקייטרינג שהקים אבינו

אורן וניר שולץ תובעים את החברה שממנה פוטרו וש-80% ממנה נמצאים כיום בבעלות אייפקס שמנהלת זהבית כהן

04.01.2017, 09:41 | אורנה יפת
האחים אורן וניר שולץ תובעים את חברת הקייטרינג המשפחתית שולץ שממנה פוטרו, וש־80% ממנה נמצאים היום בבעלות קרן אייפקס שמנהלת זהבית כהן. האחים, שהודחו על ידי כהן מהחברה שאותה ייסדו יחד עם אביהם, הגישו תביעות נפרדות בגובה של כ־2 מיליון שקל כל תביעה, ודורשים תשלום פיצויי פיטורים, פיצוי עבור הלנת פיצויי פיטורים, פיצוי עבור פיטורים שלא כדין ופיצוי עבור פיטורים במהלך הסכם לתקופה קצובה.

קראו עוד בכלכליסט

בתביעות שהוגשו לבית הדין לעבודה בתל אביב טוענים האחים כי פוטרו מהחברה שבה עבדו 18 שנה שלא כדין, בחוסר תום לב, ללא סיבה עניינית ותוך הפרת הסכם העסקתם ופגיעה חמורה בזכויותיהם, בכבודם ובשמם.

קייטרינג שולץ נוסדה לפני 35 שנה על ידי יחיאל שולץ, ובשלב מאוחר יותר נכנסנו לחברה שני בניו שניהלו אותה ביחד עד לרכישת השליטה בחברה ב־2014 על ידי חברת סוואן, שבבעלות קרן אייפקס.

בתביעה שהגיש אורן שולץ באמצעות משרד עורכי הדין ארנה לין ושות' נכתב כי מדובר ב"דוגמה מובהקת לעוול שנעשה לעובד ותיק ומסור על מנת להשיג יתרון במסגרת סכסוך עסקי המתנהל בין הנתבעת למשפחתו של התובע תוך פגיעה חמורה בזכויותיו של התובע ללא כל הצדקה עניינית. התובע פוטר מעבודתו שלא כדין, ובהתבסס על שיקולים לא ענייניים הנוגעים לסכסוך משפטי הקיים בין מי שרכשה את הנתבעת (קרן אייפקס – א"י) לבין אביו ומשפחתו".

ניר שולץ מיוצג על ידי עורך הדין אופיר פוזנר ודויד אטיאס ממשרד ש. הורוביץ.

אורן שולץ, צילום: אוראל כהן אורן שולץ | צילום: אוראל כהן אורן שולץ, צילום: אוראל כהן

על פי התביעות, האחים פוטרו מבלי לקבל מכתב פיטורים, וללא פיצויים. עוד מצוין בתביעה כי "במשך תקופת העסקתו של אורן בנתבעת לאחר רכישתה על ידי חברת סוואן הוא היה חשוף להתנהגות קשה מצד הנתבעת שכללה השפלות, לקיחת סמכויותיו ולבסוף אף פיטורים, הוכל בהתבסס על טענות חסרות בסיס שנוטענו בעלמא בנוגע לתפקודו ומקצועיותו".

באייפקס סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות