אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ללא בושה: נאמני מגה דורשים  שכר טרחה של 153 מיליון שקל צילום: דנה קופל, עמית שעל

ללא בושה: נאמני מגה דורשים שכר טרחה של 153 מיליון שקל

בבקשה חסרת תקדים מבקשים אהוד גינדס, גבי טרבלסי ואמיר ברטוב לקבל אישור מראש לגבות 15% מקופת הנושים שלהערכתם תסתכם בכמיליארד שקל

04.01.2017, 10:47 | ענת רואה

עשר שנים אחרי ששלמה נס וגבי טרבלסי שברו שיא כשביקשו 50 מיליון שקל שכר טרחה (וקיבלו לבסוף כחצי מהסכום) בתיק קלאבמרקט, מציבים כעת הנאמנים של מגה רף לא נתפס חדש לשכר טרחה כשהם מציגים תחשיב ומבקשים לאשרו מראש, באופן שעשוי לגרוף לכיסם סכום דימיוני של 150 מיליון שקל שכר טרחה, לפני מע"מ.

קראו עוד בכלכליסט

הנאמנים, עו"ד אמיר ברטוב, עו"ד אודי גינדס ורו"ח גבי טרבלסי, הגישו אתמול את בקשת השכר שלהם לבית המשפט המחוזי בתל אביב. באופן רשמי ובשלב זה הם מבקשים לקבל שכר ביניים שעומד "רק" על 34 מיליון שקל לפני מע"מ. זאת לדבריהם לפי חישוב של 7% מתוך קופה של 486 מיליון שקל במזומן אותה נטען כי כבר קיבלו בפועל לנושים.

אלא שהנאמנים לא מסתפקים בכך והם מבקשים לקבל כבר עכשיו אישור לגביית שכר הטרחה הסופי בתיק, באופן בו יוכלו לגבות 15% מהקופה. לדבריהם הערכה שלהם היא שהקופה תסתכם ב-1.025 מיליארד שקל. תחשיב פשוט מעלה כי במצב זה הנאמנים מתכננים לקבל 150 מיליון שקל. אם תאושר הגבייה מראש, הנאמנים לא יצטרכו לפנות שוב לקבל אישור מבית המשפט אלא יוכלו לגבות השכר לפי האחוזים.

נאמני מגה. בקשה חסרת תקדים, צילום: דנה קופל, עמית שעל נאמני מגה. בקשה חסרת תקדים | צילום: דנה קופל, עמית שעל נאמני מגה. בקשה חסרת תקדים, צילום: דנה קופל, עמית שעל

 

במסגרת הבקשה הנאמנים מפארים ומהללים את עצמם וכותבים כי תפקידם "דרש לא אחת נטילת סיכונים מחושבים, קבלת החלטות מורכבות, יצירתיות והשקעת כמות עצומה של שעות עבודה". לדבריהם הם הניעו "תהליך שיקום פורץ דרך" ומנעו "אפקט דומינו" של קריסות עסקיות נוספות.

בקשת שכר הטרחה מבוססת על תקנה 8א לתקנות השכר של מפרקים ונאמנים. התקנה מאפשרת לבעלי תפקיד לקבל עד 12% מהקופה כשכר טרחה, ועוד 3% כתוספת בגין מאמץ מיוחד.

לפי הנאמנים מדובר בתיק הקפאת הליכים והסדר נושים מהמורכבים ביותר שהתנהלו בארץ מאז ומעולם ו"לא יהיה מופרז לומר שחלק עיקרי מהמשאבים הניהוליים והמקצועיים של משרדי הנאמנים, מושקע מאז מינויים בטיפול בענייני מגה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות