אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגעתם לגיל פרישה? אלו המדינות הטובות ביותר לפרוש בהן לפנסיה צילום: שאטרסטוק

הגעתם לגיל פרישה? אלו המדינות הטובות ביותר לפרוש בהן לפנסיה

משקיעות זהובות וחיי נוחות בפחות מ-2,700 דולר לחודש במלטה ועד לדירה מרוהטת ב-400 דולר לחודש ושירותי סיוע לפנסיונרים זרים בקוסטה ריקה. ואיזו מדינה מתברגת למקום הראשון בפעם החמישית?

05.01.2017, 21:21 | שירות כלכליסט

כבר למעלה מ-25 שנה שמגזין "אינטרנשיונל ליבינג" (International Living) מפרסם את דירוג המדינות הטובות ביותר לפרישה לפנסיה. לאחרונה נוספו לרשימה מדינות חדשות כמו מלזיה וקולומביה, זאת בזמן שמדינות אחרות נעלמו מהרשימה. אולם, המדינה המנצחת השנה נמצאת כבר 14 שנים בעשירייה הפותחת וזוכה במקום הראשון זו הפעם החמישית.

10. מלטה 

  , צילום: .royalcaribbean.com צילום: .royalcaribbean.com   , צילום: .royalcaribbean.com

מלבד השקיעות הוורודות והזהובות, חופים לבנים עם מים צלולים, ערים עתיקות ומקסימות ונופים מרהיבים, מלטה היא גם מקום טוב לצאת בו לפנסיה שכן היא מציעה 300 ימי שמש בשנה, חורף מתון, אווירה רגועה וקהילה בינלאומית חמה ודוברת אנגלית. יש בה חיי תרבות עשירים ומגוון אפשרויות לפעילות. אפשר למצוא טיסות לאירופה ב-175 דולר.

ניתן לחיות במדינה בנוחות בפחות מ-2,700 דולר לחודש. שכירות לדירת שני חדרים בבירה עומדת על כ-800 דולר לחודש, ובכפרים - כ-600 דולר. ארוחה טובה במסעדה, כולל כוס יין, לא עולה על 25 דולר. שירותי הבריאות הם יתרון רציני ומחירי הטיפול הרפואי זולים.

9. פורטוגל

פורטו, פורטוגל , צילום: שאטרסטוק פורטו, פורטוגל | צילום: שאטרסטוק פורטו, פורטוגל , צילום: שאטרסטוק

יוקר מחיה נמוך ונדל"ן זול הם רק כמה מהסיבות לעבור למקום זה עם הפרישה. זוג יכול לחיות היטב בסכום שלל 1,700 דולר לחודש, כולל שכ"ד בערים קטנות, או ב-2,200 דולר לחודש בליסבון הבירה.

האקלים נעים ונוח וסגנון החיים ים תיכוני ורגוע, עם דגש על חיי חברה ומשפחה. אוכל ויין טובים קיימים למכביר ובזול. תושבים זרים אוהבים במיוחד את ערי החוף. רבים מתושבי המקום דוברי אנגלית אולם רצוי ללמוד את השפה המקומית באופן בסיסי.

8. ניקרגואה 

סן חואן דל סר, ניקרגואה , צילום: 1800sanjuandelsur סן חואן דל סר, ניקרגואה | צילום: 1800sanjuandelsur סן חואן דל סר, ניקרגואה , צילום: 1800sanjuandelsur

ניקרגואה השתנתה משמעותית בעשור האחרון, ולטובה. התשתיות שופרו וערים פורחות והופכות מודרניות. קל מאוד לקבל תעודת תושב ואף קל לתושבים זרים לפתוח עסק. יוקר המחיה נמוך. ישנן אף רשתות גדולות כגון וול-מארט ואפשר ליהנות מכל מנעמי החיים של מדינה במערב. שירותי הבריאות נחשבים מצוינים והאנשים ידידותיים.

אפשר לחיות היטב בסכום של 1,500 דולר לחודש לזוג.

7. ספרד

ברצלונה, ספרד, צילום: שאטרסטוק ברצלונה, ספרד | צילום: שאטרסטוק ברצלונה, ספרד, צילום: שאטרסטוק

 

קילומטרים של חופים, אקלים ים תיכוני, יוקר מחיה נמוך ומחירי נדל"ן נגישים הופכים את ספרד למקום מומלץ לפנסיונרים. קצב החיים הרגוע והיחס החם מצד התושבים המקומיים לא מזיקים גם הם. היתרונות הרבים פה הופכים את המדינה לאחת הבחירות הוותיקות ברשימה. בערים קטנות יותר, זוג יכול לחיות יפה על 1,900 דולר לחודש, כולל שכ"ד. שכירות לדירה בת שני חדרים היא כ-500 דולר ורכישת דירה כזו עומדת על כ-70 אלף דולר. מחירי המזון נמוכים.

עריה הראשיות אירופאיות לא פחות מלונדון ופריז אך נחשבות זולות מהן. זוג יכול לחיות היטב בסכום של 2,200 דולר לחודש.

6. מלזיה

מערות באטו, מלזיה, צילום: שאטרסטוק מערות באטו, מלזיה | צילום: שאטרסטוק מערות באטו, מלזיה, צילום: שאטרסטוק

עריה של מלזיה נקיות ומודרניות, בעלות תחבורה ציבורית מתקדמת ותושבים ידידותיים ביותר. היא כוללת 878 איים, בעלי חופים עוצרי נשימה, יערות גשם בתוליים ונופים מדהימים. זוהי תרבות רב-גונית שכן היא כור היתוך של מתיישבים מתקופות היסטוריות מרחבי העולם. יש מגוון דוכני רחוב עם אוכל זול, יעדי שופינג ועוד. יש בה אתרי תיירות ובהם 4 אתרי מורשת של אונסק"ו. קל לרכוש בה נדל"ן ועם ההגעה מקבלים אשרת שהייה לשלושה חודשים.

הטיפול הבריאותי מצוין ונגיש לכל כיס.

5. קולומביה

קרטגנה, קולומביה , צילום: שאטרסטוק קרטגנה, קולומביה | צילום: שאטרסטוק קרטגנה, קולומביה , צילום: שאטרסטוק

קרנה של קולומביה מתחילה לעלות כיעד לפרישה. יש בה שירותי בריאות מצויינים, מגוון איזורי אקלים ויוקר המחיה נמוך.

המדינה מתחילה לשגשג, בחלקו הודות לקהילת התושבים הזרים. היא מציעה תרבות עשירה ואתרי תיירות אינסופיים, ויש בה משהו שיתאים לכל אחד. התושבים המקומיים ידידותיים ומקדמים זרים בברכה. זוג יכול לחיות במקום תמורת 1,250 דולר לחודש, כולל שכירות לדירת 3 חדרים במגדל מגורים. אפשר למצוא דירות גם ב-500 דולר לחודש.

אורח החיים מגוון, החל מרביצה בחוף הים, הצגות, מוזיאונים וכלה בחיי לילה טרנדיים, שופינג אופנתי ומגוון מסעדות.

4. קוסטה ריקה 

מונטה ורדה, קוסטה ריקה , צילום: שאטרסטוק מונטה ורדה, קוסטה ריקה | צילום: שאטרסטוק מונטה ורדה, קוסטה ריקה , צילום: שאטרסטוק

זהו יעד לפנסיונרים ולתושבים זרים מזה למעלה מ-30 שנה והגורמים להצלחתה לא השתנו מאז – המדינה בטוחה ויציבה, מסבירה פנים לזרים ומקיימת את המוטו הלאומי הוא "פורה וידה" – "החיים טובים" ויוצרת תרבות נטולת לחץ. בשל הוותק שלה ברשימה, המעבר אליה קל במיוחד וניתן למצוא שירותים וסיוע לפנסיונרים זרים. בנוסף, קל לקבל אזרחות במדינה.

אחד היתרונות שלה היא יוקר מחיה נמוך – בין 2,000 ל-3,000 דולר לחודש לזוג כולל שכ"ד. המזון מגוון, טרי וזול ואפשר לשכור דירה מרוהטת גם ב-400 דולר לחודש. שירותי הבריאות מעולים ומודרניים לגמרי.

3. אקוודור 

הר הגעש קוטופקסי, אקוודור, צילום: pinterest הר הגעש קוטופקסי, אקוודור | צילום: pinterest הר הגעש קוטופקסי, אקוודור, צילום: pinterest

אקוודור מגיעה למקום השלישי בפער קטן מאד עם ציון 90.7. היא נמצאת בעשירייה הפותחת של הדירוג כבר זמן רב, הודות לשילוב מצוין של כל התנאים לפרישה, החל ממגוון אזורי אקלים וגובה, שירותי בריאות מובחרים בערים הגדולות במחירים נגישים, יוקר מחיה נמוך ומחירי נדל"ן ושכירות נמוכים. המדינה מציעה הטבות מיוחדות לפנסיונרים כמו הנחות של 50% למגוון בילויים ולתחבורה ציבורית. יש במקום קהילה בינלאומית גדולה כך שמציאת חברים אינה בעייתית. ניתן לחיות בה ב-1,500 דולר לחודש לזוג, כולל שכירות.

2. פנמה

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

פנמה היא מודרנית, נוחה וסובלנית ומושכת פנסיונרים רבים בשל קלות המחיה. המדינה נוחה הודות לסחר הבינלאומי בזכות קשריה של המדינה עם קהילה רבגונית הכוללת תושבים זרים מספרד, צרפת, ישראל, לבנון, ארה"ב, סין, הודו ועוד. המקומיים מקדמים זרים בברכה, התשתיות במדינה מודרניות והמדינה מסייעת לתושבים זרים – הממשלה מפעילה תוכניות פנסיונרים מיוחדת הכוללת הנחות משמעותיות על מגוון שירותים. מזג האוויר נוח ונעים.

1. מקסיקו 

פלייה דה קארמן, מקסיקו , צילום: homesforsaleplayadelcarmen פלייה דה קארמן, מקסיקו | צילום: homesforsaleplayadelcarmen פלייה דה קארמן, מקסיקו , צילום: homesforsaleplayadelcarmen

מקסיקו תמיד הייתה יעד נוח לפנסיונרים. יוקר המחיה הנמוך, הקרבה לארה"ב, התושבים המקומיים הידידותיים, מזג האוויר הנוח וקהילת זרים ענפה הם הגורמים לכך. אמנם בשנים האחרונות שורר אי שקט ומחלקים מהמדינה רצוי להתרחק, אולם דווקא כעת יש מגמה של הגירה למדינה למרות הכותרות. יש בה למעלה ממיליון אמריקאים. ניתן לחיות בה בנוחות תמורת 1,200 דולר לחודש. הדולר חזק בהשוואה לפסו ועל כן עלות השכירות זולה יחסית. שירותי הבריאות טובים והאנגלית נפוצה בה. אפשר לחיות ליד חוף הים בשכירות של כ-600 דולר לחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
הנוסחה
תמיד דאגו לכך שהסכום שיהיה לכם בזמן שבו תפרשו יהיה שווה ל400 פעמים הוצאות המחיה המתוכננות שלכם לחודש ושמיום הפרישה הכסף שלכם יהיה מושקע באפיקים הכי סולידיים שאפשר (ואז מתאפשר רק לשמור על ערך הכסף, לא להרוויח, אך לפחות הסיכויים להפסיד נמוכים מאוד) כך יספיק הכסף ל33 שנות פרישה (נלקחה בחשבון האפשרות להפסיד מעט במונחים ריאליים), דהיינו תוכלו לפרוש בגיל 67 והכסף יספיק עד גיל 100, מכיוון שהסיכוי להגיע לגיל 100 קלוש סביר מאוד להניח שזה יספיק.
איציק  |  08.01.17
18.
פיליפינים
חבר אלמן בן 72 עבר לשם ומאושר מלבד העובדה שיוקר המחיה נמוך ביותר הוא גם מחזיק בחורה נחמדה בת 23 שעושה בשבילו הכל - יש לו פנסיה של 7000 ש"ח תוסיפו לזה 2000 ש"ח ביטוח לאומי והוא משכיר את ביתו ב4500 אלף ש"ח וב13.500 בחודש הוא ממש עשיר גדול כל היום מטייל ונהנה מהפרק הזה בחייו
ישראל  |  07.01.17
לכל התגובות