אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחוזי אסר על ילדיו של פישמן לבצע כל עסקה בארבע הווילות שברשותם: "משחקים בכסאות מוזיקליים" צילום: אוראל כהן

המחוזי אסר על ילדיו של פישמן לבצע כל עסקה בארבע הווילות שברשותם: "משחקים בכסאות מוזיקליים"

עו"ד יוסף בנקל, המנהל המיוחד לנכסיו של איש העסקים: "בני המשפחה מעבירים מיד ליד ללא תמורה את נכסי המקרקעין של פישמן, או כאלה שנרכשו בכספיו ומחלקים אותם ביניהם"

04.01.2017, 15:22 | נעמי צורף

"בני משפחת פישמן עוסקים במשחק של "כסאות מוזיקליים" במסגרתו הם מעבירים מיד ליד ללא תמורה את נכסי המקרקעין של פישמן, או כאלה שנרכשו בכספיו ומחלקים אותם ביניהם", כך כותב עו"ד יוסף בנקל, המנהל המיוחד לנכסיו של איש העסקים אליעזר פישמן, בבקשה לבית המשפט לקבלת צו זמני שיאסור על ילדיו לבצע כל עסקה בארבע וילות היוקרה בסביון שברשותם.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד בנקל הסביר כי "כל עניינה ומטרתה של בקשה זו בשימור מצב קיים של נכסי מקרקעין הרשומים על שמות ילדי משפחת פישמן, אשר נסיבות העברתם ורישומם כאמור מעוררות חשד כבד ביותר, לשון המעטה שבהמעטה, ל"סידור מחדש" של נכסי המשפחה, מתוך מטרה אחת ויחידה - ל"הרחיק" נכסים אלה מהחייב עצמו, בניסיון "להצילם" מנושיו, כך שהם לא ישמשו לפירעון חובותיו".

אליעזר פישמן בבית המשפט המחוזי (ארכיון), צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן בבית המשפט המחוזי (ארכיון) | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן בבית המשפט המחוזי (ארכיון), צילום: אוראל כהן

היום, נעתר נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, לבקשתו של עו"ד בנקל והורה על הוצאת צו זמני האוסר על ילדיו של פישמן לבצע כל עסקה בארבע הוילות שברשותם. לטענת עו"ד בנקל מדובר "באחוזות יוקרה", אשר כל אחת מתפרסת על פני 5 דונם. אשר "למרות חובותיהם העצומים של החייב וקבוצת פישמן, הם נותרו, באורח פלא, נקיים מכל שעבוד", כותב עו"ד בנקל. "וזאת למרות שבהערכה זהירה ערכם הכולל מסתכם בעשרות רבות של מיליוני שקלים ואף למעלה מכך".

בבקשתו לבית המשפט כתב המנהל המיוחד, עו"ד יוסף בנקל כי הוא מבקש "צו זמני האוסר על ילדי החייב ובני זוגם: ענת מניפז ובעלה טל מניפז, איל פישמן ורונית פישמן אופיר, לבצע כל דיספוזציה מכל מין וסוג שהוא בנכסים המצויים בבעלותם, או בשליטתם, או בחזקתם הישירה או העקיפה". זאת, עד לסיום הליכי פשיטת הרגל של פישמן או עד למתן החלטה במסגרת דיון בבית המשפט.

עוד כותב עו"ד בנקל בבקשתו כי הולכת ומצטיירת בפניו תמונה לפיה "נראה כי החייב ובני משפחתו נערכו, משך שנים לא מעטות, ל"יום הסגריר", שבו ייתכן ויקרסו עסקי קבוצת פישמן ויהא צורך "לחלץ" חלק מהנכסים לשם הבטחת רווחתם של בני המשפחה האחרים, שאינם החייב עצמו".

לטענתו, מדובר בתהליך מתמשך שתחילתו בשנת 2002 והמהלך האחרון, בינתיים, התבצע לפני פחות מחודש – ב-6 בדצמבר, כאשר אחד מהבתים "החליף ידיים בין בנותיו של החייב" בשעה שהבקשה לכינוס נכסי החייב שהוגשה על-ידי רשות המיסים תלויה ועומדת בפני בית המשפט.

עו"ד בנקל כתב כי הנכס שנרכש ב-2003 נרשם על שמה של רונית פישמן, ובאותו היום העבירה רונית את זכויותיה בנכס, ללא תמורה, לאחותה ענת, ובאותו היום ממש העבירה ענת מחצית מזכויותיה בנכס לבעלה טל מניפז. "העברות אלו תמוהות על פניהן ומעוררות סימני שאלה למכביר, כמו גם חשד כבד ביותר בדבר הנסיבות שהובילו להן", כתב עו"ד בנקל.

"העברה סיבובית זו של נכסים בין בני המשפחה מעלה יותר מחשד כי הנכסים כולם שייכים לפישמן עצמו ולנוכח הקשיים הכלכליים להם נקלע הוא מנסה "להרחיק" נכסים אלו מעצמו ובדרך זו - גם מנושיו, על-מנת לדאוג לרווחתם של ילדיו הבגירים, אשר מזה שנים רבות מהווים הם, כאמור, חלק מ'קבוצת פישמן'".

עו"ד בנקל הדגיש כי "בולטת העובדה, כי אף לא אחד מהנכסים הנזכרים בבקשה זו כלולים בהצעת הסדר הנושים שהגיש פישמן או בדו"ח המפרט את נכסיו והתחייבויותיו".

כל המתואר מעלה את החשש, לטענתו של עו"ד בנקל, כי "מדובר בנכסים של החייב עצמו וכי העברתם המתוארת הייתה במסגרת "סידור מחדש" של נכסים שנועד כצעד צופה פני עתיד, במטרה להוציאם ממצבת הנכסים שאמורה לשמש לכיסוי חובותיו של פישמן". עוד הוסיף, כי "נסיבות העברתם מחייבות בדיקה מעמיקה על-מנת לבחון אם העברות אלו עומדות אף הן בהוראות פקודת פשיטת הרגל" וכי יש לבדוק אפשרות במסגרתה ישמשו לכיסוי התחייבויותיו של פישמן מכח היותם חלק מ"קבוצת פישמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות