אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מובילאיי, ב.מ.וו ואינטל יפעילו מכוניות אוטונומיות עד אמצע 2017 צילום: מובילאיי

מובילאיי, ב.מ.וו ואינטל יפעילו מכוניות אוטונומיות עד אמצע 2017

במסיבת עיתונאים משותפת בלאס וגאס הכריזו שלוש החברות על השלב הבא בשיתוף הפעולה ביניהן: ניסויי הרצה שיכלול צי של 40 מכוניות יוקרה שיעלו על כבישי אירופה וארה"ב

04.01.2017, 17:06 | עומר כביר

מובילאיי הישראלית, אינטל ו-BMW יעלו על הכביש צי ניסיוני של 40 מכוניות אוטונומיות עד אמצע השנה – כך הכריזו הערב שלוש החברות במסיבת עיתונאים משותפת בלאס וגאס.

החברות הכריזו על שיתוף הפעולה ביניהן ביולי השנה. במה שנחשבת לאחת הבריתות החזקות והמרכזיות בתחום המכוניות האוטונומיות, התחייבו שלוש החברות לפעול יחד כדי להשיק מכונית אוטונומית עד 2021.

מתוך מסיבת העיתונאים בלאס וגאס, צילום: מובילאיי מתוך מסיבת העיתונאים בלאס וגאס | צילום: מובילאיי מתוך מסיבת העיתונאים בלאס וגאס, צילום: מובילאיי

כעת מודיעות החברות על התפתחות משמעותית בשיתוף הפעולה: ניסויי הרצה במכוניות אוטונומיות פרי פיתוחן, שיערכו בארה"ב ובאירופה. צי המכוניות יורכב מרכבי יוקרה מדגם BMW 7 שיעשו שימוש במערכות נהיגה אוטונומיות של מובילאיי ואינטל.

לדברי החברות, מאז הכריזו על שיתוף הפעולה ביניהן הם פיתחו פלטפורמה שבה יכולות להשתמש יצרניות רכב וחברות אחרות שפועלות בתחום המכוניות האוטונומיות. "הפיכת הנהיגה האוטונומית למציאות עבור הצרכנים היא השאיפה המשותפת העומדת מאחורי שיתוף הפעולה שלנו", אמר בכיר BMW, קלאוס פרוהליך, בהודעה לעיתונות. "לשותפות זו יש את כל הכישורים הדרושים בכדי להתגבר על האתגרים הטכנולוגיים העצומים שלפנינו ולמסחר כלי רכב אוטונומיים. לפיכך, אנו מזמינים חברות אחרות לתרום לפלטפורמה האוטונומית שלנו. צי המכוניות שלנו יבדוק את הטכנולוגיה המשותפת עוד השנה בתנאי תעבורה אמיתיים. זהו צעד משמעותי לקראת ההשקה ב-2021 של BMW iNEXT, המכונית האוטונומית הראשונה של BMW שתהיה אוטונומית לחלוטין".

מייסד מובילאיי, פרופ' אמנון שעשוע הוסיף: "בחצי השנה האחרונה רשמנו התקדמות רבה בעיצוב פתרון מתוחכם לנהיגה אוטונומית בכבישים מהירים ובאזורים עירוניים. הפתרון יאפשר ליצרני רכב קשורים למצוא מענה לצרכים הייחודיים שלהם".

"מנקודת המבט של התעשייה, אנו עדים כבר היום לחיסכון ולמהירות פיתוח, הודות לשיתוף עלויות ואיגום משאבים לפיתוח פלטפורמה אוטונומית שלמה",אמר מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ'." מערכת המכונית תהיה בעלת התנהגות עקבית וניתנת לחיזוי ותעבור תיקוף ברמת הבטיחות הגבוהה ביותר. זה מה שהופך את השותפות לפורצת דרך. הקמנו צוות ייעודי בעל יעדים משותפים ברורים ותרבות של חדשנות, גמישות ולקיחת אחריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות