אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החתול ישמור על השמנת? טראמפ ימנה בכיר בוול סטריט ליו"ר רשות ניירות ערך צילום: NBC

החתול ישמור על השמנת? טראמפ ימנה בכיר בוול סטריט ליו"ר רשות ניירות ערך

בשיאו של המשבר הפיננסי ב־2008 קלייטון עבד על עסקאות חשובות של כמה מהבנקים הגדולים בארה"ב, בין השאר בגיבוש החילוץ של גולדמן זאקס ע"י משרד האוצר האמריקאי

04.01.2017, 18:02 | שירות כלכליסט
ג ג'יי קלייטון ג

דונלד טראמפ ממשיך במינויים מעוררי מחלוקת. נשיא ארה"ב ימנה את ג'יי קלייטון, בנקאי בכיר לשעבר בוול סטריט ליו"ר רשות ניירות הערך האמריקאית.

קלייטון היה מעורב בעבר בהנפקות ציבוריות בעלות פרופיל גבוה, בכללן הנפקתה בבורסה של ענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא. כיום קלייטון הוא שותף בחברת סאליבן אנד קרומוול, שמתמחה במיזוגים של חברות פרטיות וציבוריות ובהנפקות בבורסה. שמה של דברה וונג יאנג עלה בתחילת דצמבר כמועמדת אפשרית לתפקיד.

בשיאו של המשבר הפיננסי ב־2008 קלייטון עבד על עסקאות חשובות של כמה מהבנקים הגדולים בארה"ב. כך למשל, הוא היה מעורב בעסקה במסגרתה רכש ברקליס קפיטל את נכסיו של ליהמן ברדרס, במכירת הבנק בר סטרנס לג'יי.פי מורגן צ'ייס ובגיבוש החילוץ של גולדמן זאקס בידי משרד האוצר האמריקאי.

מכיוון שטראמפ הבטיח להקל את הרגולציה על וול סטריט ועל המסחר בבורסה בתקופת כהונתו, ליו"ר רשות ניירות ערך צפוי תפקיד משמעותי בממשק בין הממשל הפדרלי למגזר הפיננסים האמריקאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות