אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "תומך בהענקת חנינה לאלאור אזריה" צילום: יואב דודקביץ

נתניהו: "תומך בהענקת חנינה לאלאור אזריה"

ראש הממשלה כתב בפייסבוק: "חיילי צה"ל הם הבנים והבנות שלנו, והם חייבים להישאר מעל לכל מחלוקת. אני תומך במתן חנינה לאלאור אזריה"

04.01.2017, 20:17 | שירות כלכליסט

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קורא להעניק חנינה לחייל אלאור אזריה שהורשע היום בהריגת מחבל מנוטרל.

בפוסט בפייסבוק כתב נתניהו: "זהו יום קשה וכואב לכולנו – בראש ובראשונה לאלאור ולמשפחתו, לחיילי צה"ל, לאזרחים רבים ולהורים של חיילינו, ואני בתוכם.

אני קורא לכל אזרחי ישראל לנהוג באחריות כלפי צה"ל, מפקדיו והרמטכ"ל. יש לנו צבא אחד שהוא בסיס לקיומנו. חיילי צה"ל הם הבנים והבנות שלנו, והם חייבים להישאר מעל לכל מחלוקת. אני תומך במתן חנינה לאלאור אזריה".

מוקדם יותר היום קראו גם שרת התרבות, מירי רגב, ושר החינוך, נפתלי בנט, להעניק חנינה לאזריה. רגב אמרה בערוץ 2 כי "האמירה של הרמטכ"ל היא אמירה אומללה, החייל הוא כן הבן של כולנו. המצב הזה מעביר מסר לחיילים שלנו - אל תתגייסו להיות קרביים, כי בסיטואציה מורכבת שחיילים נמצאים, וחיילים נמצאים בסיטואציה מורכבת, אז הם לא יכולים לעשות צעד, כי אם יעשו צעד יעבירו אותם להליך פלילי". בנט אמר כי "אני מצפה משר הביטחון שיהיה נאמן לאינספור הבטחותיו ויביא לחנינה מיידית לאלאור אזריה בלא שיישב יום אחד בכלא".

גם ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני קראה לשקול הענקת חנינה: "הרשעתו של אלאור אזריה מוצדקת, ומי שמשתלחים כעת בבית המשפט פוגעים בליבת הממלכתיות הישראלית. מעשהו של אזריה היה חמור ביותר, וצמרת הפיקוד של צה"ל נהגה כראוי כאשר חידדה באופן צלול את הנורמות הערכיות והצה"ליות. אך החברה הישראלית היא זירה גועשת ונפיצה, ויש לעשות מאמצים כבירים למתנה, בוודאי כשהדבר משפיע ישירות על חוסנו של צה"ל". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ביבי - בבקשה נסה לא להשפיע
כמו כל אזרח במדינה צריך להמתין לגזירת הדין של בית המשפט. אין במועד זה מקום לדיעות אישיות של שליחי ציבור. נהיר לכל כי לא מדובר בדאגה "אמיתית" (בעיקר לא מצד ראש הממשלה) - אלא אימרה פוליטית. אז אנא שים סוף קודם להאשמות נגדך לפני שאתה פועל להציל משהו אחר.
Shim  |  05.01.17
5.
אם התפוח הרקוב, אלאור עזריה, יקבל חנינה...
אתם תראו כאן מרד, של לוחמים אמיתיים, בו כולנו, אלפים במספר, נחזיר את תעודות הקצין ואת תעודות החוגר שלנו! יוני נתניהו ז״ל בטח מתהפך בקברו!!! מר נתניהו, אתה וחבריך לגועליציה הם כתם, שלא ימחה, בתולדות המדינה! זנחתם את כל הערכים עליהם נבנתה המדינה הזו! בושה לכולנו שאתם ההנהגה של מדינתנו! אתם מבזים את זכרונם של אלפי ההרוגים, לוחמי מערכות ישראל וקורבנות הטרור, שבזכותם כולנו כאן; עם פופוליזם זול ודמגוגיה בגרוש! תתבייש לך!!!
קצין קרבי  |  05.01.17
לכל התגובות