אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשבוע שבו נפתחה חקירה נגדה: בזן אישרה דיבידנד של 85 מיליון דולר צילום: אורן פרוינד

בשבוע שבו נפתחה חקירה נגדה: בזן אישרה דיבידנד של 85 מיליון דולר

החלוקה אושרה באסיפה הכללית - במסגרת תכנית החלוקה השנתית, עליה הודיע הדירקטוריון כבר לפני מספר חודשים. בקופת החברה מצויים 215 מיליון דולר

05.01.2017, 16:04 | אורן פרוינד

בשבוע שבו המשרד להגנת הסביבה פתח בחקירה פלילית נגד בזן על רקע הדליקה שפרצה במיכל הדלק שלה, והיא נאלצה להיאבק על רישיון העסק שלה מול עיריית חיפה, החליטה החברה לאשר דיבידנד של 85 מיליון דולר לבעלי המניות. החלוקה אושרה היום (ה') באסיפה הכללית של החברה שבשליטת עידן עופר וחברת פטרוכימיים (20.4%) של משפחת פדרמן.

קראו עוד בכלכליסט

הדיבידנד של בזן מחולק במסגרת תכנית החלוקה השנתית, עליה הודיע הדירקטוריון כבר לפני מספר חודשים. יתרת העודפים של בזן עומדת נכון לסוף הרבעון השלישי של 2016 על 115 מיליון דולר ובקופתה מצויים 215 מיליון דולר, כך שחלוקת הדיבידנד נעשית במסגרת מהלך עסקים רגיל ולא הייתה זקוקה לאישור מיוחד מבית משפט.

מי שזקוקה לדיבידנד הזה היא בעיקר פטרוכימיים. בתחילת השבוע דווח כי היא מנהלת מו"מ לדחיית חוב של 466 מיליון שקל לבנק הפועלים ולקרן בראשית. חוב של 318 מיליון שקל עבור בנק פועלים אמור היה להיפרע היום וחוב של 148 מיליון שקל עבור קרן המנוף בראשית אמור להיפרע בפברואר הקרוב.

משפחת פדרמן מנסה לדחות את הפירעון של החוב הזה במספר חודשים על מנת שבזמן הזה היא תוכל למצוא גוף מוסדי או קרן שתסכים להיכנס בנעליהן של בנק פועלים וקרן בראשית. בנק הפועלים מחזיק בשעבוד על 370 מיליון מניות של בזן בשווי של חצי מיליארד שקל וקרן בראשית מחזיקה בשעבוד ראשון על 32 מיליון מניות בשווי של 43 מיליון שקל ושעבוד שני על המניות שמשועבדות לפועלים, כך ששני הגופים מכוסים לחלוטין מבחינת הבטוחות שלהם ואף יותר.

פדרמן מנסה להוביל מהלך של פירעון החובות הקיימים לפועלים ובראשית כנגד הלוואה מגוף אחר על מנת לשחרר את הבטוחות עבור נושים אחרים. בנוסף לחוב עבור בנק הפועלים וקרן בראשית פטרוכימיים חייבת עוד 930 מיליון שקל למחזיקי האג"ח שפרושים על ארבע סדרות. בהנחה שפדרמן יצליח לקבל הסכמה של בנק הפועלים וקרן בראשית, מה שאכן צפוי להתקבל, הוא יצטרך לבקש את אישורם של מחזיקי האג"ח למהלך.

בזן, צילום: אלעד גרשגורן בזן | צילום: אלעד גרשגורן בזן, צילום: אלעד גרשגורן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות