אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוואנטס נבחרה לחברת התעופה הבטוחה בעולם - ומי עוד בדירוג? צילום: Qantas

קוואנטס נבחרה לחברת התעופה הבטוחה בעולם - ומי עוד בדירוג?

אתר AirlineRatings פרסם רשימה של 20 חברות התעופה הבטוחות בעולם; החברה האוסטרלית זכתה במקום הראשון בפעם הרביעית ברציפות

06.01.2017, 07:18 | שירות כלכליסט

אין הרבה דברים טובים שאפשר לומר על 2016, אבל נקודת אור לפחות הייתה בה: זו הייתה השנה הבטוחה ביותר מזה שנים לתעופה המסחרית.

חרף כמה תאונות שזכו לפרסום נרחב, מספר התרסקויות האוויריות נמצא בירידה מתמדת ב-20 שנה האחרונות.

אתר המידע לתעופה AirlineRatings.com פרסם רשימה של 20 חברות התעופה הבטוחות בעולם, מבין 425 החברות שאחריהן הוא עוקב; במקום הראשון, זו השנה הרביעית ברציפות - נמצאת "קוואנטס" האוסטרלית. לפי האתר, שהחל לפרסם את הדירוג ב-2013, "קוואנטס נותרת מעל לכולן בכל הנוגע לשיפורים בתחום הבטיחות ומצוינות התפעולית שלה", ללא רשומות של תאונות קטלניות כלל מאז החלה לפעול.

מטוסים של קוואנטס ואייר ניו זילנד, צילום: טוויטר מטוסים של קוואנטס ואייר ניו זילנד | צילום: טוויטר מטוסים של קוואנטס ואייר ניו זילנד, צילום: טוויטר

שאר החברות שנכנסו ל-20 החברות הבטוחות בעולם (אין חשיבות לסדר) הן:

אייר ניו זילנד, אלסקה איירליינס, אול ניפון אייווייז, בריטיש איירווייז, קאת'יי פאסיפיק איירווייז, דלתא איירליינס, אטיהאד איירווייז, EVA אייר, פינאייר, הוואיין איירליינס, ג'פאן איירליינס, KLM, לופטהנזה, סקנדינייביין אייליין סיסטם, סינגפור איירליינס, סוויס, יונייטד איירליינס, וירג'ין אטלנטיק ווירג'ין אוסטרליה.

"20 חברות התעופה הבטוחות ביותר על פי הדירוג שלנו, ניצבות תמיד בחזית החדשנות, המצוינות התפעולית והשימוש במטוסים מתקדמים יותר כגון ה- A350, 787 ו-777X", אומר עורך האתר ג'פרי תומס.

סינגפור איירליינס סינגפור איירליינס סינגפור איירליינס

על פי הכתוב באתר, קוואנטס מובילה את התפתחותם של מערכת הניווט האווירי, את השימוש במערכת הקלטת המידע לשם בקרה למטוס ולביצועי צוות האוויר, את מערכת הנחיתות האוטומטית באמצעות מערכת ניווט לוויינית גלובלית וכן גישה מונחית באזורים הרריים מעוננים באמצעות יישום מערכת של דרישות לביצועי ניווט (RNP).

בתוך כך, הארגון גם דירג את חברות התעופה הזולות ל-2016:

אייר לינגוס, פלייבי, HK אקספרס, ג'טבלו, ג'טסטאר אוסטרליה, ג'טסטאר אסיה, תומאס קוק, וירג'ין אמריקה, וולינג וווסטג'ט. חברות אלו, בשונה מחברות זולות אחרות, גם עברו את מבדקי הבטיחות הנוקשים של האגודה הבין-לאומית לתחבורה אווירית.

מטוס של תומאס קוק מטוס של תומאס קוק מטוס של תומאס קוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות