אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו נחקר בפרשה נוספת, חשוד אחר נחקר ביומיים האחרונים צילום: איי אף פי

נתניהו נחקר בפרשה נוספת, חשוד אחר נחקר ביומיים האחרונים

רה"מ נחקר היום בפעם השנייה השבוע - בחשד לקבלת טובות הנאה ובפרשה הנוספת; מהמשטרה נמסר ש"החקירה נמצאת בערפול תקשורתי מהחשש לשיבושה"

05.01.2017, 23:24 | נעמי צורף

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) חקרו הערב (ה') במשך חמש שעות את ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו בירושלים - וזאת בפעם השנייה השבוע. מהמשטרה נמסר כי ביומיים האחרונים נחקר חשוד נוסף. לפי ההודעה, "יאח"ה המשיכה הערב בחקירתו באזהרה של ראש ממשלת ישראל בחשד לקבלת טובות הנאה לכאורה. החקירה היום עסקה גם בפרשה נוספת. החקירה נמצאת בערפול תקשורתי מהחשש לשיבושה".

ביום שני נחקר ראש הממשלה באזהרה בפעם הראשונה בחשד לקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים, וזאת במשך שלוש שעות.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: יואב דודקביץ   צילום: יואב דודקביץ  , צילום: יואב דודקביץ

החקירה באזהרה נערכת כהמשך לבדיקה במספר פרשיות, ושהוחלט להפסיקה בכמה מהן. לאחר סיום החקירה השבוע מסר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודעה לתקשורת בה פירט את הנושאים שבשלב זה הוחלט שאין עילה להמשיך את בדיקתם, בהם פרשת ביבי טורס (טענות למימון כפול של נסיעות לחו"ל), הטענה בדבר מימון אסור לבחירות 2009 והטענה בדבר הטיית הפריימריז בליכוד באותה שנה.

  

על פי הודעת היועץ המשפטי מיום שני, "הטענות אשר הובילו בסופו של יום להחלטה על קיום חקירה באזהרה, עלו במסגרת הבדיקה אך לפני כשלושה חודשים כחשדות ראשוניים, ומאז נעשתה עבודה מאומצת של משטרת ישראל לברר את טיבן ולתמוך אותן בראיות. במהלך החודש האחרון נאספו ראיות ששינו את המצב הראייתי בהקשר זה. נוכח ממצאי הבדיקה עד כה, ולאחר שהוצגה ליועץ המשפטי לממשלה חוות דעתם של פרקליט המדינה וראש אגף החקירות והמודיעין לפיה ממצאי הבדיקה בהקשר זה מגבשים תשתית ראייתית המצדיקה את חקירת ראש הממשלה באזהרה, החליט היועץ המשפטי לממשלה לאשר את חקירת ראש הממשלה באזהרה, ובכך להפוך את הבדיקה המתנהלת בענין זה לחקירה".

לאחר חקירתו בראשית השבוע פרסם נתניהו פוסט בפייסבוק בו טען כי "שנים ארוכות של רדיפה יומיומית נגדי ונגד משפחתי התבררו אתמול כלא כלום – שום דבר. אני חוזר ואומר: לא יהיה כלום – כי אין כלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות