אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן 105 שבר שיא עולם ברכיבה על אופניים צילום: אם סי טי

בן 105 שבר שיא עולם ברכיבה על אופניים

בצעירותו אמר לו מאמנו שעדיף כי יוותר על ענף הרכיבה, לפני שיצא הזהיר "אני לא בכושר טוב כפי שהייתי לפני שנתיים", ועדיין סיים את המסלול בגבורה: "אני כאן כדי להוכיח שגם בגיל 105 אפשר לרכוב על אופניים"

05.01.2017, 17:54 | שירות כלכליסט

רוכב האופניים הצרפתי רוברט מרשאן, הקיף את מסלול "לה ולדורם נשיונל סן קווינטין אן אילין" 92 פעם, במהירות ממוצעת של 22.5 קמ"ש. מהירות זו מרשימה עבור כל אחד הרוכב על אופניים, אולם היא מרשימה עוד יותר בהתחשב בעובדה שהרוכב, רוברט מרשן, בן 105.

לאחר שעה שהוא רוכב, החל הקהל במסלול להריע למרשן, שבצעירותו אמר לו מאמנו שעדיף כי יוותר על ספורט רכיבת האופניים, אולם קשה להאמין שמי מהם תהה אם הרוכב קבע שיא כלשהו.

קראו עוד בכלכליסט

הוא אכן קבע שיא עולמי חדש – זהו השיא הרשמי למרחק הארוך ביותר שנעשה בתוך שעה על-ידי רוכב מעל לגילאי 105 – 22.547 ק"מ. הקטגוריה נוצרה במיוחד עבור מרשן בידי איגוד רוכבי האופניים בצרפת. בראיון לסוכנות AP אמר מרשן: "אני כעת ממתין ליריב".

הרוכב יוצר שיאים חדשים מאז 2012 – אז קבע שיא עבור רוכבים מעל לגיל 100. שנתיים אחרי כן, קבע שיא לגילאי 102. לפני שיצא לקביעת השיא החדש, הזהיר מרשן כי לא יהיה מהיר כפי שהיה תמיד "אני לא בכושר טוב כפי שהייתי לפני שנתיים".

הרוכב הקשיש. חזר לספורט בגיל 68, צילום: איי פי הרוכב הקשיש. חזר לספורט בגיל 68 | צילום: איי פי הרוכב הקשיש. חזר לספורט בגיל 68, צילום: איי פי

אולם הוא אומר שהוא יכול היה להגיע למהירויות גבוהות עוד יותר, אלמלא תקלה שארעה לו במהלך המרוץ. "לא ראיתי את השלט המתריע כי נותרו לי עוד 10 דקות על לסיום. שאלמלא כן הייתי נוסע מהר יותר ומשיג תוצאה טובה יותר".

הרופאה האישית של מרשן תולה את האשם בשינוי התזונתי שעשה: "הוא יכול היה לנסוע מהר יותר אולם הוא עשה טעות חמורה. הוא הפסיק לצרוך בשר לפני חודש בשל ההתעללות בחיות. יש לו שתי מעלות חשובות – לב גדול המזרים נפח גדול של דם והיכולת להגיע לקצב לב גבוה במיוחד לגילו. אם יתחיל לצרוך שוב בשר ויבנה שריר, הוא יכול לשפר את התוצאה".

מרשן החל לרכוב על אופניים בנערותו, אולם נאלץ לחדול. הוא חזר לספורט בגיל 68 ומאז הוא רוכב.

לדבריו, "אני לא פה כדי להיות אלוף, אני כאן כדי להוכיח שגם בגיל 105 אפשר לרכוב על אופניים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות