אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות משבר הנוט 7: הרווח התפעולי של סמסונג זינק ב-50% ברבעון הרביעי צילום: רויטרס

למרות משבר הנוט 7: הרווח התפעולי של סמסונג זינק ב-50% ברבעון הרביעי

על פי הערכות החברה, הרווח התפעולי צפוי להגיע לכ-7.8 מיליארד דולר. הרבעון הרווחי ביותר עבור סמסונג מאז 2013; הדו"ח המלא צפוי להתפרסם בעוד כמה שבועות

06.01.2017, 10:07 | רפאל קאהאן
סמסונג פרסמה היום (שישי) הערכות מוקדמות לקראת הדו"ח של הרבעון האחרון של 2016, שלפיהן הרווח התפעולי שלה זינק בכ-50% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד - למרות משבר הנוט 7, שייצורו הופסק. הנתונים עוקפים את כל תחזיות האנליסטים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הערכות החברה, הרווח התפעולי צפוי להגיע לכ-7.8 מיליארד דולר. הרבעון הרווחי ביותר עבור סמסונג מאז 2013.

פרשת הנוט 7 שתעלה לחברה כ-6 מיליארד דולר במצטבר לא גרמה לירידה החדה ברווחיות חטיבת הסמארטפונים לה כולם ציפו - אחת הסיבות העיקריות לכך היא ההצלחה של מכשירי הגלקסי S7 בשווקים הבינלאומיים, מה שסייע למתן את נזקי השקתו הכושלת הנוט 7.

נוט 7 בוער, צילום מסך: vimeo נוט 7 בוער | צילום מסך: vimeo נוט 7 בוער, צילום מסך: vimeo
עוד נמסר שסמסונג נהנתה מביצועים מצוינים של חטיבת הטלוויזיות וכן של חטיבת השבבים. חדירת פורמט 4K לשוק והירידה החדה במחירי הטלוויזיות שתומכות בהפרדה גבוהה הביאו לעלייה חדה במכירות. זאת ועוד, באופן אירוני, הצלחת האייפון 7 היא גם הצלחה עבור סמסונג שמספקת חלק מהשבבים של המכשיר.

גורמים נוספים שהעניקו רוח גבית לסמסונג: הפיחות החד שחל במטבע הקוריאני, הוון, בשבועות האחרונים שהגיע לכ-8.8% ביחס לדולר; והמעבר של אפל למסכי OLED קמורים עבור דגם עתידי של האייפון - סמסונג היא כיום החברה היחידה שמסוגלת לייצר כמויות גדולות של מסכים בטכנולוגיה הזו. על פי הדיווחים אפל כבר הזמינה חלק ניכר מהמלאי שסמסונג תייצר בשנה הקרובה.

למרות התחזית האופטימית לגבי הרווח, סמסונג הודיעה שהכנסותיה ירדו בכ-0.6% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. מניית החברה עלתה היום ב-1.8% בבורסת סיאול. הדו"ח המלא של החברה צפוי להתפרסם בעוד כמה שבועות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות