אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום נוסף בפרשת השוחד במי אביבים צילום: shutterstock

כתב אישום נוסף בפרשת השוחד במי אביבים

עובד לשעבר נאשם שקיבל שוחד מקבלני משנה שזכו במכרזים בהיקף של 203 אלף שקל, הלבנת הון ועבירות מס

08.01.2017, 08:36 | נעמי צורף
כתב אישום נוסף בפרשת השוחד במי אביבים: הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד יעקב שמיר, עובד לשעבר במי אביבים, על עבירות של קבלת שוחד בהיקף של 203 אלף שקל, הלבנת הון ועבירות מס.

קראו עוד בכלכליסט

לפי כתב האישום שהגישה פרקליטות תל אביב (מיסוי וכלכלה) לבית המשפט המחוזי בתל אביב ביום רביעי, שמיר עבד במרכז השליטה והבקרה של החברה בשנים 2010–2013. מנהל המרכז היה יוסי ליבוביץ', שנגדו הוגשם כתב אישום בחודש ספטמבר.

המרכז היה אחראי, בין היתר, על חלוקת העבודה בין קבלני משנה שזכו במכרזים למתן שירותים ציבוריים בתחום אחזקת המים, הביוב והתיעול בתל אביב. כתב האישום מייחס לו בקשה וקבלה של שוחד מקבלני משנה שזכו באותם המכרזים. תמורת השוחד הוא סידר את העבודה בין הקבלנים בצורה שלא תואמת את תנאי זכייתם במכרז.

בנוסף, נכתב כי שמיר קיבל שוחד בסכום של 203 אלף שקל במזומן ופעל כדי להסוות אותו בפעילות כלכלית לגיטימית.

לפי כתב האישום שהוגש נגד ליבוביץ', לאחר שהוסגר לישראל מפנמה שאליה נמלט במהלך החקירה שנוהלה נגדו, הוא מואשם בקבלת שוחד של כ־5 מיליון שקל.

בתמורה לשוחד הוא פעל לאישור מהיר של ריכוזי החשבונות שהגישו הזוכים במכרז למי אביבים לצורך קבלת תשלום, להגדיל את היקף החיובים שהגישו הזוכים באמצעות חיובים פיקטיביים, נמנע מלדווח על החריגות מתנאי המכרז, ואף סייע לזוכים לשמר את כוחם בתחום תשתיות המים והביוב בתל אביב.

"מדובר במערכת מושחתת ומסואבת, שבמסגרתה שורה ארוכה של עובדי ציבור במי אביבים, לרבות עובדים בכירים, ביקשה וקיבלה שוחד בהיקף של מיליוני שקלים מהזוכות", נטען בכתב האישום שהוגש נגד ליבוביץ'. לפי כתב האישום, ליבוביץ' תיווך שוחד לעובדי ציבור נוספים בסכום של 600 אלף שקל.

 , צילום: bigstock צילום: bigstock  , צילום: bigstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות