אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 2: איש העסקים במרכז פרשת נתניהו השנייה - ארנון מוזס צילום: אלכס קולומויסקי, איי אף פי

ערוץ 2: איש העסקים במרכז פרשת נתניהו השנייה - ארנון מוזס

על פי הדיווח בערוץ 2 - מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות" ונתניהו נחקרו באזהרה בחשד לניסיון לקבלת ומתן טובות הנאה. הבוקר פורסם בהארץ כי השיחה בין השניים הוקלטה

08.01.2017, 11:58 | ynet

ערוץ 2 דיווח היום כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס נחקרו באזהרה בחשד לניסיון לקבלת ומתן טובות הנאה בפרשה הנקראית תיק 2000.

על פי הפרסום, מוזס שוחח ממושכות עם נתניהו על עסקה שתסייע ל"ידיעות אחרונות" בשוק הפרינט ולרהמ בסיקור אוהד יותר. מוקדם יותר הבוקר פורסם ב"הארץ" כי החקירה בנוגע לאיש העסקים מתמקדת במגעים בין נתניהו לבין איש עסקים על הטבות הדדיות, שתיעוד שלהם נמצא בידי חוקרי המשטרה.

בישיבת "שרינו" התייחס ראש הממשלה לחקירות ואמר: "כעת, כשאני יודע במה מדובר, אני אומר בביטחון מלא - לא יהיה כלום כי אין כלום". הוא הציע לאופוזיציה "לא לחגוג, כי אין מה לחגוג".

בנימין נתניהו וארנון מוזס, צילום: אלכס קולומויסקי, איי אף פי בנימין נתניהו וארנון מוזס | צילום: אלכס קולומויסקי, איי אף פי בנימין נתניהו וארנון מוזס, צילום: אלכס קולומויסקי, איי אף פי

פרשה אחרת עליה נחקר נתניהו קשורה לאיש העסקים ארנון מילצ'ן. בליל שבת דווח כי בשנת 2014 שוחח ראש הממשלה שלוש פעמים עם מזכיר המדינה האמריקני

ג'ון קרי וביקש להסדיר בעיה שהייתה לאיש העסקים ארנון מילצ'ן בוויזה שלו. על פי הדיווח, הבעיה אכן סודרה.

ברקע לדיווח, עומד חשד של המשטרה, שלפיו מילצ'ן נתן טובות הנאה לנתניהו בהיקפים גדולים. אמנון אברמוביץ' פרסם כי המשטרה חושדת בין היתר כי מילצ'ן סיפק לנתניהו במשך 8-7 שנים סיגרים במאות אלפי שקלים. נתניהו חשוד, על פי הודעה רשמית של היועץ המשפטי לממשלה, בקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים.

ביום שישי, לפני כניסת השבת, הגיב עו"ד יעקב וינרוט, פרקליטו של ראש הממשלה לדברים ואמר: "כל בר דעת מבין שאם ידיד, חבר קרוב, מביא לחברו סיגרים כמתנה, אין בזה, ולא יכול להיות בזה שום בדל של איסור, שום בדל של עבירה פלילית".

בקשר לפרשה השנייה, שפרטיה אז טרם פורסמו, אמר עו"ד וינרוט: "לא מדובר במשהו שמקים עבירה, ואני משוכנע שכאשר תשובות ראש הממשלה תישמענה על-ידי מי שתישמענה, יתברר לכל שומע שבכל הדברים הללו אין שום חשש או אבק של עבירה פלילית".

  • ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה באתר ynet וב"כלכליסט"
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות