אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב עיצומים בנתיבי ישראל: העובדים יעזבו את המשרדים מחר בצהרים ולא יקבלו קהל צילום: גדי קבלו

שוב עיצומים בנתיבי ישראל: העובדים יעזבו את המשרדים מחר בצהרים ולא יקבלו קהל

300 עובדי החברה מוחים על כך שהנהלת החברה לא עמדה בסיכומים שאליהם הגיעה איתם - בין היתר בנוגע לחתימה על הסכם קיבוצי חדש. העובדים לא יענו מחר לטלפונים ויסיימו את יום העבודה ב-13:00

08.01.2017, 17:31 | ליאור גוטמן

העיצומים בחברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) יתחדשו מחר וכ-300 עובדים מתוכננים לבטל את המענה טלפוני בחברה כך שיום העבודה יסתיים בשעה 13:00. העיצומים מתבצעים בגיבוי ההסתדרות, שטוענת ש"ההחרפה בצעדים מגיעה לאחר שהנהלת נתיבי ישראל לא עמדה בסיכומים אליהם הגיעה עם נציגות העובדים ביום חמישי האחרון, לפיהם תיכנס עמה מיידית למו"מ אינטנסיבי להסדרת הנושאים שבמחלוקת, בראשיתם חתימה על הסכם קיבוצי חדש". יו"ר ועד עובדי נתיבי ישראל, איריס פוקס, קוראת למנהלי החברה לשבת סביב שולחן הדיונים "לטובת מציאת פתרון הולם לדרישות העובדים". 

החלפת מעקה בטיחות על ידי עובדי מעצ בכביש החוף, צילום: אוראל כהן החלפת מעקה בטיחות על ידי עובדי מעצ בכביש החוף | צילום: אוראל כהן החלפת מעקה בטיחות על ידי עובדי מעצ בכביש החוף, צילום: אוראל כהן

העיצומים בחברה החלו ביום חמישי האחרון עם צעדי שביתה דומים. נתיבי ישראל היא חברה ממשלתית שאחרית על תכנון ותחזוקת אלפי ק"מ של כבישים בין עירוניים וכן על בניית חלק ממסילות הברזל. החברה אינה מבצעת עבודות בעצמה אלא מוציאה הכל לקבלני משנה באמצעות מכרזים, אולם ללא תמיכת החברה לא ברור מי יוכל לתת אישורי עבודות או ללוות פרויקטים שונים בענף. תקציב החברה הוא כ-40 מיליארד שקל לחמש שנים.

מנתיבי ישראל נמסר בתגובה: "לצערנו, הסיבה המרכזית לאי חתימה על ההסכם ולהחרפת העיצומים, נובעת מדרישות תקציביות לא ריאליות, הבאות על חשבון תקציב המדינה והציבור. ועד העובדים מבקש לקבל תוספות נוספות מעבר לאלה שסוכמו עבור כלל המגזר הציבורי על ידי ההסתדרות והאוצר. גורמים מסוימים בחרו ממניעים לא ענייניים להחריף את הסכסוך וליצור סכסוך מלאכותי גם במקום בו יש הסכמה ונכונות לפתרון. לא היה כל מקום לצעדים הארגוניים שננקטו כיום, הם גרמו לנזקים מיותרים ואין לכך כל הצדקה. אנו מבקשים להדגיש, כי תנאי העסקה של עובדי החברה הינם תנאים ראויים ומכובדים. הנהלת החברה מחויבת לעובדיה ולרווחתם ותפעל באחריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות