אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות העלתה את דירוג האשראי של הכשרת היישוב לרמת -A צילום: ורדי כהנא

מעלות העלתה את דירוג האשראי של הכשרת היישוב לרמת -A

במעלות ציינו לטובה את השיפור המתמשך בפרופיל הסיכון הפיננסי וצמצום המינוף: "החברה ביצעה פעולות שהביאו להגדלת תזרימי מזומנים ולהקטנת הוצאות המימון"

09.01.2017, 11:43 | אורן פרוינד

חברת דירוג האשראי מעלות S&P העלתה היום (ב') את הדירוג של חברת הכשרת הישוב בדרגה אחת מרמת +BBB לרמת -A ,עם תחזית יציבה. במעלות ציינו כי ההעלאה התאפשרה הודות למספר פעולות שביצעה החברה בשנים האחרונות, שהובילו לשיפור מתמשך בפרופיל הסיכון הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

במעלות מציינים בין היתר את הגדלת ה-NOI בנכסים המניבים המרכזיים בישראל ופולין; הקטנת הוצאות ההנהלה; מכירת נכסים והקטנת המינוף; המשך השבחת נכסי החברה בישראל שיגדילו את בסיס ההון.

הכשרת הישוב נשלטת על ידי משפחת נמרודי ומנוהלת על ידי עופר נמרודי. הקבוצה פועלת במספר תחומים: השכרת נכסים מניבים בישראל ובחו"ל (קניונים ופארקים לוגיסטיים); ייזום פרויקטים במקרקעין בישראל ובחו"ל (דירות למגורים, משרדים, התחדשות עירונית ובתי חולים סיעודיים); ניהול ותפעול של בתי מלון בישראל תחת המותג "רימונים"; שילוט חוצות. מנכ"ל החברה הוא עופר נמרודי.

במעלות מציינים כי "החברה ביצעה פעולות שהביאו להגדלת תזרימי מזומנים ובהם: מכירת דירות בפולין ומכירת מספר קרקעות היסטוריות במחירי שוק. בנוסף, ביצעה הכשרת הישוב בשנים האחרונות מימון מחדש של הלוואות יקרות בהיקף של למעלה מ-1.5 מיליארד שקל אשר הביא להקטנת הוצאות המימון". במעלות מעריכים שככל שהחברה תמשיך ותיישם את תכניתה העסקית בכיוון דומה, התוצאה תהיה שיפור נוסף במיצובה הפיננסי וצמצום המינוף. 

בעניין תחזית הדירוג אמרו במעלות כי הוא מושפע לחיוב ממאימוץ מוצלח של מדיניות פיננסית המחויבת לשמירה על שיעור המינוף הנוכחי. "תחזית הדירוג היציבה משקפת את ציפיותינו ליציבות ביחסים הפיננסיים ובפרופיל הסיכון העסקי בשנה הקרובה. מדיניות החברה של שמירה על יתרות מזומנים גבוהות לאורך זמן תורמות לגמישות הפיננסית שלה".

עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות