אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס חותך ב-12%  את מחיר היעד של כיל צילום: אוראל כהן

ברקליס חותך ב-12% את מחיר היעד של כיל

אנליסטים בבנק הבריטי מציינים כי פוטנצייאל עליית המחירים בשוק הדשנים הוא מוגבל בהיקפו. "אנו מצפים לפרטים נוספים לגבי איתור מנכ"ל קבוע, מעריכים כי לא תצא הודעה בתחילת 2017"

10.01.2017, 18:58 | רעות שפיגלמן

בברקליס חותכים היום (ג') את מחיר היעד של  כיל ב- 12%, ל-4 דולר למניה - זאת מול שווי של 4.55 דולר בנעילה של יום שני. במהלך המסחר היום בת"א ירדה מנית יצרנית הדשנים ב-1% וננעלה בשוויה של 17.22 שקלים.  

קראו עוד בכלכליסט

אנליסטים בבנק ההשקעות הבריטי מציינים כי פעילותה של כיל חשופה למגזר הדשנים, שבו פוטנציאל עליית המחירים הוא מוגבל בהיקפו. אשר לפוטנציאל הטמון בפעילות "המוצרים המיוחדים" של החברה מציינים בברקליס כי "כיל מבצעת הסטה של הרווחיות שלה לתחום הפעילות השני שלה אך התהליך יקח זמן וטומן בחובו סיכונים שונים". סקטור המוצרים המיוחדים בכיל מתמקד בתוספי מזון, בדשנים מיוחדים ובמעכבי בעירה מבוססי ברום.

בברקליס מציינים גם תרחישים שונים להמשך הדרך, לשני הכיוונים. בתרחיש האופטימי  מחיר היעד יגיע ל-7 דולר, והוא מתבסס על יכולתה של כיל לבצע בפועל את המעבר לתחום הפעילות הנוסף האמור, במקביל לעלייה גדולה מהצפוי במחירי הסחורות. בתרחיש הפסימי יורד שווי המניה ל-3 דולר, והוא כולל עודפים בייצור אשלג וקפאון בצמיחה, לצד שינויים במפת התחרות הענפית בין יצרניות האשלג.

בברקליס מוסיפים כי כיל עוברת תקופה של שינויים תוך עזיבה של כמה מנהלים בכירים בחודשים האחרונים. "אנו מצפים לפרטים נוספים לגבי איתור מנכ"ל קבוע, למרות שאנו לא מעריכים כי שתצא הודעה רשמית של החברה בשלב כה מוקדם ב-2017", מציינים בברקליס. האנליסטים של הבנק הבריטי מצפים שבדוחות הרבעון הרביעי תציג החברה בין היתר התקדמות בתוכנית ההתייעלות.  

 

יצרנית הדשנים סיכמה את הרבעון השלישי השנה בהפסד של 340 מיליון דולר - מול רווח של 121 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2015. הכנסות יצרנית הדשנים הסתכמו במהלך הרבעון ב-1.4 מיליארד דולר, ללא שינוי מהותי לעומת הרבעון המקביל. במהלך הרבעון דיווחה כיל על עצירתם של שני פרויקטים מהותיים -  עצירת פרויקט המחשוב גררה מחיקת השקעה של 225 מיליון דולר; סגירת פעילות האשלג באתיופיה הביאה למחיקה של 170 מיליון דולר.

מפעלי ים המלח של כיל מפעלי ים המלח של כיל מפעלי ים המלח של כיל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות