אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האהבה החדשה של פוסון בישראל - קייט פארמה צילום: Todd Cheney / UCLA Photography

האהבה החדשה של פוסון בישראל - קייט פארמה

פוסון פארמה תיכנס לשת"פ עם קייט פארמה בפיתוח תרופה לסרטן - החברה הסינית תשקיע 20 מיליון דולר - רווח עתידי, אם וכאשר יהיה, יחולק לפי מפתח של 60% לפוסון ו־40% לקייט

11.01.2017, 07:28 | דרור רייך

חברת הביוטק הישראלית קייט פארמה של אריה בלדגרין ופוסון פארמה — זרוע של תאגיד ההשקעות הסיני פוסון — ישתפו פעולה בפיתוח, ייצור ושיווק תרופה לסרטן.  

קראו עוד בכלכליסט

את עלות המיזם תממן פוסון פארמה בהיקף של 20 מיליון דולר, ורווח עתידי, אם יהיה, יחולק לפי מפתח של 60% לפוסון ו־40% לקייט פארמה. בנוסף, קייט פארמה תקבל תשלום מראש מפוסון פארמה של 40 מיליון דולר ועוד 35 מיליון דולר לפי עמידה באבני דרך.

סין היא שוק התרופות השני בגודלו בעולם אחרי ארה"ב, ומחלת הסרטן היא סיבת המוות המובילה במדינה עם יותר מ־4 מיליון מקרים בשנה.

קייט פארמה דיווחה בספטמבר על הצלחה בניסוי בתרופה KTE-C19 לטיפול בסרטן מערכת הלימפה (לימפומה שאינה הודג'קין). על פי הערכות, יש בסין 73 אלף מקרים של המחלה מדי שנה. החברה הודיעה בדצמבר כי הגישה ל־FDA האמריקאי בקשה לרישיון ביולוגי (BLA) עבור KTE-C19 כטיפול לחולים עם סרטן מסוג לימפומה אגרסיבי.

אחת הבעיות במאבק בסרטן היא שתאים סרטניים ממסכים את עצמם כך שהמערכת החיסונית לא תתקוף אותם. הטיפולים האימונו־אונקולוגיים של קייט פארמה מבצעים הנדסה גנטית של מערכת החיסון, כדי שזו תתקוף את הגידול הסרטני.

בלדגרין ייסד את קייט פארמה ב־2009, והוא מכהן כיו"ר ומנכ"ל החברה שהונפקה בנאסד"ק ב־2014 במחיר של 17 דולר למניה, וגייסה בהנפקה 150 מיליון דולר. זינוק במניה הוביל אותה בנובמבר 2015 לשיא של 87 דולר, אך בהמשך החלה הנסיגה. מתחילת 2017 טיפסה המניה בכ־16% למחיר של 52 דולר, שמקנה לה שווי שוק של 2.6 מיליארד דולר.

פוסון מוכרת בישראל לאחר שרכשה בפברואר 2016 את חברת הקוסמטיקה אהבה תמורת 300 מיליון שקל וכמעט רכשה את חברת הביטוח הפניקס מידי יצחק תשובה.  

אריה בלדגרין מייסד קייט פארמה אריה בלדגרין מייסד קייט פארמה אריה בלדגרין מייסד קייט פארמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות