אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטעמי צניעות: תערוכת רכבי השרים החגיגית בכנסת בוטלה צילום: Nissan

בלעדי לכלכליסט

מטעמי צניעות: תערוכת רכבי השרים החגיגית בכנסת בוטלה

ביום ראשון האחרון שרי הממשלה היו אמורים לבחון את הדגמים שזכו במכרז הרכבים, אך בשבוע שעבר קיבלו הודעה שלפיה התצוגה בוטלה בהוראת מזכיר הממשלה שחשש ממשיכת תשומת לב ציבורית

11.01.2017, 07:03 | תומר הדר

שרי הממשלה שציפו לפגוש לראשונה את מכוניותיהם החדשות במסגרת הדגמה חגיגית ומיוחדת שהיתה אמורה להתקיים בכנסת ביום ראשון האחרון קיבלו בשבוע שעבר הודעה מפתיעה: ההדגמה מבוטלת. לדברי גורמים בכנסת, מי שאחראי על ההחלטה לביטול ההדגמה המיוחדת הוא מזכיר הממשלה צחי ברוורמן. לפי אותם גורמים, הסיבה העיקרית לביטול ההדגמה היא שיקולי נראות, כלומר רצון לא למשוך תשומת לב למכוניות החדשות של השרים.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, ביום ראשון האחרון היתה אמורה להתקיים בכנסת תערוכה מיוחדת, שבה השרים יוכלו להתרשם מהמכוניות שזכו במכרז שהסתיים בחודש אוקטובר האחרון — ניסאן מקסימה, ניסאן אלטימה וסקודה סופרב. במכרז השתתפה גם שברולט אימפאלה, שלא זכתה בו.

קראו עוד בכלכליסט

ברוורמן אמנם חושש מניקור עיניים, אך הדגמים שנבחרו עממיים יחסית. למעשה, מלכתחילה הוגבל מחירם של הדגמים המשתתפים ל־250 אלף שקל. מחירה של ניסאן אלטימה לצרכן הפרטי עומד על 165 אלף שקל, מחירה של ניסאן מקסימה עומד על 240 אלף שקל ומחירה של סקודה סופרב בגרסתה הבכירה ביותר, לוראן קלמנטה שמוצעת לשרים, עומד על 238 אלף שקל. לשם השוואה, במכרז רכבי השרים הקודם, שנערך ב־2013, השתתפה ב.מ.וו סדרה 5 שמחירה עמד על 399 אלף שקל.

התערוכה אמנם בוטלה, אך השרים יוכלו לבחור את המכונית שלהם במהלך השבועות הקרובים והרכבים עצמם אמורים להימסר להם במהלך המחצית הראשונה של השנה.

ממשרד ראש הממשלה לא נמסרה תגובה עד סגירת הגיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות