אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: "העסקה - שינוי סיקור רה"מ וחקיקה נגד ישראל היום" צילום: אלכס קולומויסקי, איי אף פי

דיווחים: "העסקה - שינוי סיקור רה"מ וחקיקה נגד ישראל היום"

ב"הארץ" ובערוץ 2 דיווחו על הפגישות של ראש הממשלה ומו"ל "ידיעות אחרונות": "מתווה העסקה כלל שינוי חד באופי הסיקור של ראש הממשלה בכלי התקשורת של קבוצת 'ידיעות אחרונות', ומנגד הבטחה של נתניהו לקידום חקיקה שתפגע קשות בחינמון המתחרה של מוזס, 'ישראל היום'". עורכות הדין המייצגות את מוזס: "מנועים מלהגיב - מציעים להמתין לסיום החקירה, אז תתבהר התמונה המלאה"

10.01.2017, 20:55 | אלי סניור, ynet
"הארץ" וערוץ 2 פרסמו הערב פרטים על המגעים בין מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו בגינם נחקרו השניים תחת אזהרה.

העיתונאי גידי וייץ פרסם כי "מתווה העסקה כלל שינוי חד באופי הסיקור של ראש הממשלה בכלי התקשורת של קבוצת 'ידיעות אחרונות', ומנגד הבטחה

של נתניהו לקידום חקיקה שתפגע קשות בחינמון המתחרה של מוזס, 'ישראל היום'".

עוה״ד נוית נגב ואיריס ניב סבאג, המייצגות את ארנון (נוני) מוזס מסרו: "אנו מנועים מלהגיב מטעמי החקירה, ולפיכך לא נתייחס לפרסומים שונים, שהיו ושיהיו. אנו מציעים להמתין לסיום החקירה, אז תתבהר התמונה המלאה. מובן, כי אין לפרש תגובה זו כאישור למה שפורסם עד כה".

מימין: ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, צילום: אלכס קולומויסקי, איי אף פי מימין: ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס | צילום: אלכס קולומויסקי, איי אף פי מימין: ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, צילום: אלכס קולומויסקי, איי אף פי

לפי מידע שהגיע לידי "הארץ", "מו"ל 'ידיעות אחרונות' אמר לראש הממשלה כי הוא יעשה הכל כדי שהאחרון יישאר בתפקידו כראש הממשלה, כמה זמן שירצה. עוד נודע ל'הארץ' כי מוזס, שמלבד היותו מו"ל ידיעות אחרונות משמש גם כעורך האחראי של העיתון, הציע לנתניהו לבחור כמה עיתונאים מטעמו, והבטיח להעסיק אותם בכלי התקשורת של הקבוצה באופן מיידי".

וייץ הוסיף כי "ראש הממשלה מצדו התייחס בחיוב להצעה שפרס בפניו מוזס, הבטיח שיפעל לקידום העניין, ואמר כי יצטרך לבדוק כיצד לממש את העסקה ביניהם עם פוליטיקאים אחרים. נתניהו התחייב בפני מוזס לפעול להשלמת העסקה ביניהם עם תום מערכת הבחירות לכנסת ה-20, שהתקיימו במרס 2015".

במקביל דיווח כתב ערוץ 2 גיא פלג כי מוזס אמר לנתניהו: "אם אתה ואני נסכים על החוק, אני אעשה כל מה שאני יכול שתהיה פה כמה זמן שתרצה. אני מסתכל לך בעיניים ואומר את זה בצורה הברורה ביותר". פלג ציין כי אין בידיו את הקלטת הדברים.

ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה באתר ynet ובכלכליסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות