אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל מחפשת קונה לחטיבת הלוויינים שרכשה תמורת חצי מיליארד דולר

גוגל מחפשת קונה לחטיבת הלוויינים שרכשה תמורת חצי מיליארד דולר

חברת האם של גוגל אלפבית רכשה את עסקי לווייני הצילום של חברת סקייבוס לפני כשלוש שנים, ככל הנראה מתוך שאיפה להשתמש בה כדי לספק אינטרנט מהיר לאזורים מרוחקים

11.01.2017, 13:02 | נמרוד צוק
אלפבית, חברת האם של גוגל, נמצאת במו"מ למכירת עסקי לווייני הצילום של חברת סקייבוקס (Skybox Imaging) שרכשה תמורת 500 מיליון דולר לפני שלוש שנים, כך דיווחה אתמול (שלישי) סוכנות הידיעות בלומברג. כיום מתקיימת פעילות החברה כחברה-בת בשם "טרה בלה" של אלפבית.

קראו עוד בכלכליסט

הקונה הפוטנציאלי, על פי הדיווח, היא חברת הלוויינות פלאנט, סטארט-אפ של יוצאי נאס"א מסן פרנסיסקו שעוסק בהפעלת מערך לווינים המצלם את פני כדור הארץ באופן יומיומי ופועל להנגשת המידע לכל דורש. על פי מקורות סוכנות הידיעות, חלק מעובדי טרה בלה יהפכו לעובדי פלאנט, כאשר אחרים עשויים להשאר בגוגל או בחברות בנות אחרות של אלפבית ולקבל תפקידים אחרים.

המכירה עשויה לסמן שאלפבית ויתרה על השאיפה לחבר אזורים מרוחקים לרשת המכירה עשויה לסמן שאלפבית ויתרה על השאיפה לחבר אזורים מרוחקים לרשת המכירה עשויה לסמן שאלפבית ויתרה על השאיפה לחבר אזורים מרוחקים לרשת

על אף שפעילותה של טרה בלה מתמקדת בניטור מצולם של פני כדור הארץ במטרה להציע ללקוחותיה יכולות כמו התמודדות עם אסונות טבע, מעקב אחר פעילויות כמו כריה או בניה בשטחים גדולים וניהול שרשראות אספקה, ישנן הערכות כי גוגל תכננה לנצל את הלוויינים כדי לספק אינטרנט מהיר לאזורים מרוחקים, כחלק משורת הפרויקטים להנגשת הרשת לאוכלוסיות בעולם המתפתח, וכי מכירת החברה היא חלק ממהלך של נסיגה משאיפה זו.

אולם גוגל לא מתכננת לוותר כליל על פעילות הלווינים שלה, אלא לשנות אסטרטגיה מפיתוח ושיגור עצמי של לוויינים להסתמכות על שירותיהן של חברות חיצוניות. במקרה של העסקה הנוכחית, היא תקבל את התמורה במניות פלאנט ולא במזומנים, כך שתהיה בעלת אחזקות ומעורבות בפעילות החברה. החברה היא גם אחת המשקיעות המרכזיות בספייס X של אלון מאסק.

לפלאנט, שהוקמה ב-2010 וגייסה עד כה יותר מ-150 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים וקרנות כמו פאונדרס פאנד ופירסט ראונד, מטרה דומה לזו שסקייבוקס חתרה אליה: להקיף את כדור הארץ במערך של עשרות או אפילו מאות לוויני צילום קטנים, ועד לרכישה בידי גוגל הן נחשבו למתחרות מרות ובמקביל עמדו מול חברות ותיקות וגדולות יותר בענף כמו דיגיטלגלוב וחטיבת החלל של איירבאס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות