אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי י-ם והמרכז יוכלו לקבל ייעוץ חינם לוועדות רפואיות צילום: עמית שעל

תושבי י-ם והמרכז יוכלו לקבל ייעוץ חינם לוועדות רפואיות

אחרי מרכזים בחיפה ובאר שבע ,הביטוח הלאומי פתח השבוע שני מרכזים - בבירה ובפתח תקווה - בהם ניתן יהיה לקבל ייעוץ והדרכה בחינם לקראת הגשת תביעה לוועדה רפואית

11.01.2017, 15:30 | מיקי פלד

תושבי אזור ירושלים ומרכז הארץ יוכלו מהשבוע לקבל בחינם הכנה להגשת תביעה לוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. השבוע נפתחו שני מרכזים נוספים של תוכנית "יד מכוונת" של הביטוח הלאומי שצמודים לסניף של המוסד בירושלים ובפתח תקווה, כאשר האחרון ישרת את תושבי מרכז הארץ מנתניה עד רחובות. מרכזים דומים כבר פועלים בחיפה ובבאר שבע ובכך למעשה השלים הביטוח הלאומי את הפריסה של ארבעת המרכזים שלו שנועדו להחליף את השירות שמספקות החברות הפרטיות למימוש זכויות רפואיות.

המרכזים מופעלים על ידי חברות פרטיות ולא על ידי עובדי המוסד, כאשר הביטוח הלאומי הוא זה שמממן את הפעילות. פמי פרימיום מפעילה את המרכזים בירושלים, חיפה ופתח תקווה, ומדיטון - בבאר שבע.

פרופ פרופ' שלמה מור יוסף | צילום: עומר מסינגר פרופ

מהביטוח הלאומי נמסר כי השירות ניתן על ידי צוות של מזכירות רפואיות ורופאים מומחים בתחומים שונים כגון רפואת משפחה, רפואה פנימית, רפואה תעסוקתית, אורתופדיה ופסיכיאטריה. הצוות מסייע בהגשת התביעה והכנת התיק הרפואי, ובמתן הדרכה אישית על ההתנהלות וההופעה בפני הוועדה. כיום כ-100 אלף איש נבדקים בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי כל שנה ולדברי המוסד הוא ישלח הזמנה לקבל את השירות לכל מבוטח שיגיש תביעה לקצבת נכות או לקצבת נכות מעבודה.

מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, פרופ' שלמה מור יוסף, אמר כי "מדובר בצעד משמעותי מאד וחשוב של הביטוח הלאומי במתן שירות מיטבי לציבור. מרכזי "יד מכוונת" הוקמו על מנת לסייע לציבור למצות את זכויותיו בוועדות הרפואיות, ובניגוד לנעשה על ידי גופים פרטיים דומים, במרכזים אלה השירות ניתן בחינם לכל פונה וללא קשר לסיכוי ההצלחה של התביעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות