אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ כבל העיד בפרשת נתניהו-מוזס, שרה נתניהו מסרה עדות בפרשת המתנות צילום: חיים צח לע"מ, עומר מסינגר

ח"כ כבל העיד בפרשת נתניהו-מוזס, שרה נתניהו מסרה עדות בפרשת המתנות

חבר הכנסת מהמחנה הציוני סיפר בגל"צ כי מסר עדות בפרשה לפני יומיים: "לא היה לי שמץ של מושג מכל השיח בין נתניהו למוזס", אמר כבל. במקביל, רעיית ראש הממשלה העידה אתמול במשטרה במשך כמה שעות לגבי פרשת המתנות

12.01.2017, 09:17 | נעמי צורף ואלי סניור, ynet

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) מסר עדות במשטרה במסגרת חקירת פרשת הפגישות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס. כך אמר כבל הבוקר (ה') בתוכנית דקל-סגל בגלי צה"ל.

במקביל, רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו מסרה אתמול עדות בפרשת המתנות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה. נתניהו הגיעה אתמול בחשאי למשרדי היחידה בלהב 433 בלוד וענתה במשך כמה שעות לשאלות החוקרים.

קראו עוד בכלכליסט

כבל אמר בגל"צ: "לפני יומיים זומנתי על ידי משטרה לבוא ולתת עדות. העדות הייתה קצרה. רצו לבדוק אם נתתי את כל הדברים שיכולתי לדעת כי באמת לא היה לי שמץ של מושג מכל השיח בין שני האנשים, שיח הלא מכובד והמביך הזה".

אתמול פרסם עיתונאי "הארץ" גידי וייץ פרטים חדשים על פרשת נתניהו-מוזס. "על פי מקורבים למעורבים בפרשה, מוזס הסביר לנתניהו את ההתקפות עליו מצד כלי התקשורת שברשותו בכך שהוא לא יכול לשבת בשקט כאשר ראש הממשלה מבקש להשמיד מפעל חיים".

שרה נתניהו (ארכיון)
שרה נתניהו (ארכיון) צילום: איי אף פי

אתמול פרסם עיתונאי "הארץ" גידי וייץ פרטים חדשים על פרשת נתניהו-מוזס. "על פי מקורבים למעורבים בפרשה, מוזס הסביר לנתניהו את ההתקפות עליו מצד כלי התקשורת שברשותו בכך שהוא לא יכול לשבת בשקט כאשר ראש הממשלה מבקש להשמיד מפעל חיים".

ח"כ איתן כבל, צילום: צביקה טישלר ח"כ איתן כבל | צילום: צביקה טישלר ח"כ איתן כבל, צילום: צביקה טישלר

על פי הפרסום, "נתניהו מצדו הודיע למוזס כי אם 'ידיעות אחרונות' יכתוש אותו במערכת הבחירות, הוא יטפל בו. השיחה הוקלטה. נתניהו הקפיד להוסיף שאת כל פעולות התגמול הוא יארגן במסגרת החוק. מעניין אילו מהלכים במסגרת החוק יכול להוביל ראש הממשלה ושר התקשורת נגד עיתון המוחזק בידיים פרטיות". ביום ראשון גבתה המשטרה את עדותו של שר התיירות יריב לוין, ששימש כיו"ר ועדת הכנסת ב-2014.

במסגרת פרשת המתנות, המשטרה חושדת כי איש העסקים ארנון מילצ'ן נתן טובות הנאה לראש הממשלה בנימין נתניהו בהיקפים גדולים. העיתונאי אמנון אברמוביץ' פרסם כי המשטרה חושדת בין היתר כי מילצ'ן סיפק לנתניהו במשך 8-7 שנים סיגרים במאות אלפי שקלים ולגברת נתניהו בקבוקי שמפנייה. נתניהו חשוד, על פי הודעה רשמית של היועץ המשפטי לממשלה, בקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים.

עוד דווח כי בשנת 2014 שוחח ראש הממשלה שלוש פעמים עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי וביקש להסדיר בעיה שהייתה לאיש העסקים ארנון מילצ'ן בוויזה שלו. על פי הדיווח, הבעיה אכן סודרה.

בערוץ 10 דווח כי בחיפושים שנערכו במשרדיו של מילצ'ן ברמת גן נמצאו חשבוניות "שלמעשה מתעדות רכישת סיגרים, בקבוקי שמפניה וטובות הנאה נוספות". ברוך קרא אמר כי "למיטב ידיעתנו, יותר מ-400 אלף שקלים באותן חשבוניות שנמצאו במשרד מילצ'ן. אנשים שאמונים על כל מה שקורה במשרד נחקרו אתמול".

את בני הזוג נתניהו מייצגים עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד.

  • ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה ב-ynet וב"כלכליסט"
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות