אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סערה בקנדה: רה"מ טרודו טס לחופשה בקאריביים במסוק פרטי צילום: איי אף פי

סערה בקנדה: רה"מ טרודו טס לחופשה בקאריביים במסוק פרטי

המסוק והאי אליו נסע ראש הממשלה הפופולרי שייכים למיליארדר אגא חאן - במדה שנראה כהפרה של כללי האתיקה שטרודו עצמו הנהיג לפני שנתיים

13.01.2017, 11:07 | שירות כלכליסט
ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו סופג ביקורת מפני שנפש באי בקארייבים שבבעלות המיליארדר אגא חאן לאחר שהגיע אליו במסוק פרטי שגם הוא בבעלותו של האחרון - במה שנראה כהפרה של כללי האתיקה הנהוגים במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

טרודו (45) עלה לשלטון בנובמבר 2015 תוך הבטחה לנהל ממשלה פתוחה ושקופה, אך כעת הוא מתחמק משאלות הנוגעות לחופשה היוקרתית שלו בערב הסילבסטר. האופוזיציה בקנדה טוענת כי העובדה שהממשלה עוזרת לממן את העמותה של אגא חאן הופכת את החופשה לבעייתית מבחינה אתית ומוכיחה שטרודו מאבד קשר עם ציבור הקנדי, במיוחד בתקופה שהכלכלה מצויה בקשיים.

טרודו. הבטיח שקיפות, צילום: רויטרס טרודו. הבטיח שקיפות | צילום: רויטרס טרודו. הבטיח שקיפות, צילום: רויטרס

"הטיסה הלוך ושוב מנסאו, בירת איי הבהאמה, בוצעה מסוק הפרטי של אגא חאן, שהוא הציע לנו. אנחנו לא חושבים שיש עם זה בעיה", אמר טרודו במסיבת עיתונאים. הוא נמצא כעת בעיצומו של מסע ברחבי המדינה ונפגש עם בוחרים.

אגא חאן הוא המנהיג המיליארדר של פלג האִסמאעיליה באסלאם, ונחשב חבר קרוב של משפחת טרודו.

לפי חוקי האתיקה, שטרודו עצמו אישר ב-2015, שרי הממשלה חייבים לקבל אישור ממארי דאוסון, יו"ר ועדת האתיקה וניגוד העניינים, לפני עלייתם על טיסות פרטיות. בתשובה לשאלה מדוע לא פנה קודם לדאוסון, ענה טרודו כי ישמח לענות לכל שאלה שתהיה לה בעניין. על פי הדיווחים, דאוסון כבר החלה בבדיקה ראשונית בעניין החופשה. טרודו עומד גם במרכז חקירה נוספת של דאוסון, העוסקת בתרומות למפלגה הליברלית בראשותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות