אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנאפצ'ט נערכת להנפקה: תמנה בכיר בסוני ליו"ר צילום: איי אף פי

סנאפצ'ט נערכת להנפקה: תמנה בכיר בסוני ליו"ר

מייקל לינטון, ראש זרוע התוכן של סוני שימונה לתפקיד, היה אחד המשקיעים הראשונים בסנאפצ'ט. המינוי שלו מרמז על כוונת החברה להרחיב את דריסת הרגל שלה בתחום יצירת התוכן

14.01.2017, 16:28 | נמרוד צוק
מנכ"ל סוני אנטרטיינמיינט (זרוע התוכן של סוני) מייקל לינטון פורש מתפקידו לטובת תפקיד בכיר בסנאפ, מפתחת אפליקציית המסרים המיידיים סנאפצ'ט. לינטון יתמנה ליו"ר מועצת המנהלים של סנאפ, בצעד שנתפס כחלק מהיערכות החברה להנפקה בהמשך השנה.

קראו עוד בכלכליסט

לינטון יסיים את כהונתו ואת תפקידיו היומיומיים בסוני בתחילת החודש הבא, אבל יישאר כמנכ"ל-שותף בחברה למשך ששה חודשים נוספים כדי לסייע במציאת מחליף, כך הודיעה החברה בהודעה לעיתונות שפורסמה אתמול (שישי). מנכ"ל סוני רזואו היראי ייכנס לתפקיד המנכ"ל-שותף השני במטרה לשים דגש רב יותר על עסקי התוכן של החברה.

אפליקציית סנאפצ אפליקציית סנאפצ'ט | צילום: בלומברג אפליקציית סנאפצ

קשריו של לינטון עם סנאפ החלו לפני שנים כאשר הפך לאחד המשקיעים הראשונים שלה, ובארבע השנים האחרונות הוא היה חבר דירקטוריון בחברה. המינוי שלו ליו"ר מועצת המנהלים עשוי לסמן כי כוונותיה של סנאפ כוללות הרחבה של דריסת הרגל שלה בתחום יצירת התוכן, בעיקר תכני וידאו המשיקים לעולמות הקולנוע והטלוויזיה. בחודשים האחרונים החברה חתמה על הסכמים עם דיסני, NBCUniversal וגופי מדיה נוספים להפקת תכנים מקוריים עבור הפלטפורמה, לדוגמה סדרת רשת בלעדית שמלווה את העונה החדשה של "הרווק" האמריקאית ומופצת למשתמשי האפליקציה מתחילת החודש.

לינטון עבד בסוני במשך 13 שנה בתפקידים בכירים שונים, לאחר קריירה שהחלה בדיסני והמשיכה בחברת המו"לות פינגווין ולאחר מכן בטיים וורנר, שם שימש כנשיא וכמנכ"ל AOL אירופה. בתפקידו בסוני ניהל את הפקות הסרטים וסדרות הטלוויזיה של האולפנים, שכללו בשנים האחרונות להיטים כמו "הרשת החברתית" ו"סקייפול", כמו גם את עסקי המוזיקה של החברה.

סנאפ הגיעה לכותרות בישראל בסוף החודש שעבר לאחר שרכשה את חברת הסטארטאפ המקומית סימאג'ן, כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", במטרה להפוך אותה למרכז הפיתוח הישראלי שלה. בשבוע שעבר נודע כי היא מקימה את המטה הבינלאומי שלה בלונדון, שיפעל כמרכז לעסקיה שמחוץ לארה"ב. הנפקת החברה צפויה להתבצע במחצית הראשונה של השנה לפי שווי שעשוי לנוע בין 20 ל-25 מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות