אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק: לחסום טלפונים שעל כרטיסי ביקור לזנות צילום: שאול גולן

הצעת חוק: לחסום טלפונים שעל כרטיסי ביקור לזנות

השר לביטחון הפנים צפוי להגיש את הצעת החוק בשבועות הקרובים. משרדו ומשרד המשפטים מתווכחים על הצעת חוק להפללת בתי הדפוס של הכרטיסים

15.01.2017, 08:41 | שחר אילן

גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים, צפוי להגיש בשבועות הקרובים הצעת חוק שתאפשר לחסום מספרי טלפון שמופיעים על כרטיסי ביקור המפרסמים שירותי זנות. זאת במסגרת המאבק למיגור התופעה. במקביל ישנה מחלוקת בין משרדו לבין משרד המשפטים לגבי צעד אחר שיכול לסייע במאבק בכרטיסי הזנות — החלת אחריות פלילית על בתי הדפוס והגרפיקאים המייצרים אותם.

ביום שלישי האחרון התקיים דיון בנושא בוועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות בראשות ח"כ עליזה לביא מיש עתיד. בלשי מחלק המוסר של ימ"ר תל אביב, שהשתתפו בדיון, טענו שניתוק קווי הטלפון שעל הכרטיסים חיוני למאבק בזנות. "המספרים האלו שווים הון עתק לבתי הבושת. ברגע שמורידים את הקו, בתי הבושת מאבדים את הלקוחות", אמרו הבלשים. "זה מנטרל את כל סוגי הפרסומים שבהם מופיעים המספרים וזו פגיעה כלכלית". 

כרטיסי ביקור לשירותי מין, צילום: שאול גולן כרטיסי ביקור לשירותי מין | צילום: שאול גולן כרטיסי ביקור לשירותי מין, צילום: שאול גולן

בדיון התפתח ויכוח סביב הצעת חוק של יו"ר הוועדה למעמד האשה של הכנסת ח"כ עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת, שמבקשת להפליל את בתי הדפוס והגרפיקאים שמייצרים את הכרטיסים. ח"כ תומא סלימאן טענה שהביאה לפני שבועיים את ההצעה לוועדת השרים לחקיקה, אך בשל התנגדות משרד המשפטים לא התקיימה הצבעה.

גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים, צילום: נמרוד גליקמן גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים | צילום: נמרוד גליקמן גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים, צילום: נמרוד גליקמן

המשרד טוען שניתן לפעול נגד בתי הדפוס והגרפיקאים כבר לפי החוק הקיים, אך מנגד טוענת המשטרה שדרוש שינוי בחוק.

ארדן אף הגיש ערר לממשלה נגד התנגדות משרד המשפטים. "בחוק היום לא קיימת התייחסות להדפסה", טען בישיבה סגן מנהל אגף הפיקוח בעיריית תל אביב יאיר אמר. "אחרת היינו פועלים נגד בתי הדפוס במישור הרישוי". ח"כ לביא דרשה מהמשרדים ומעיריית תל אביב להיפגש ולהגיע להצעה מוסכמת.

ח"כ לביא הדגישה כי "הסרסרות כבר כמעט הפכה לחלק מהנוף העירוני, מזהמת את המרחב הציבורי ומנוגדת לחוק. מי שמפרסם זנות הוא עבריין וגם מי שמאפשר את הפרסום". עוד טענה לביא שעיריית תל אביב לא ממגרת את התופעה משום שהדבר לא מספיק חשוב לה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לפני שמגישים את החוק
לא כל כרטיס זה מישהיא שעושה כך נגד רצונה,יש כאלו שמתפרנסות ונהנות למה לשלול מהן את פרנסתם,בנוסף הן רק ירדו לזנות ברחובות לסמים לאלימות ולרצח לא עלינו בנוסף אצל הצעירים האלימות רק תגבר הטרדות מיניות אונס ועוד .הצעת חוק שתגרום לכאוס אם לא יעדכנו אותה רק למקרים של סרסרות
עזרא  |  16.01.17
5.
כמה נקודות למחשבה
אם הפרסום הוא בגלוי, למשטרה אין שום בעיה להגיע ולסגור את בתי הבושת, זה לא נעשה = כנראה שאין רצון אמיתי למגר את התופעה. ח''כ רוצים להתפס כמי שנלחם בזנות עם הצעות מגוכחות שלא ניתן לאכוף מכמה סיבות - ראשית, אפשר להשתמש במספר בחו''ל שמעביר למספר לארץ - למשרת התקשורת אין איך לסגור קו שנמצא בחו''ל. שנית, אפשר לתת לינק לאתר. שלישית, גם החלת אחריות פלילית על בתי דפוס ניתנת לעקיפה בקלות ע''י הזמנת דפוס מחו''ל. בקיצור, אם למדינה אין רצון אמיתי להלחם בבתי בושת , לא עדיף להפוך את העיסוק לחוקי, לגבות מס?
סמיילי  |  16.01.17
לכל התגובות