אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זעזוע בהראל: המנכ"ל רונן אגסי פורש מהתפקיד, לאחר שנה בלבד צילום: מיה כרמי- דרור

זעזוע בהראל: המנכ"ל רונן אגסי פורש מהתפקיד, לאחר שנה בלבד

אגסי הודיע לדירקטוריון החברה על רצונו לסיים את כהונתו, "על מנת לפנות לאתגרים ניהוליים חדשים". המנכ"ל הפורש ימשיך לכהן בתפקידיו השונים בקבוצה עד למציאת מחליף - להערכת הראל סביב סוף הרבעון השני

15.01.2017, 09:30 | רחלי בינדמן

זעזוע בהראל: מנכ"ל חברת האחזקות רונן אגסי הודיע במפתיע על רצונו לסיים את תפקידו. אגסי מונה לתפקיד מנכ"ל חברת האחזקות רק בינואר 2016 והוא שימש בתפקידי ניהול שונים בחברת הראל ב-10 השנים האחרונות. על פי הודעת הראל לבורסה, אגסי נימק את החלטתו ברצונו "לפנות לאתגרים ניהוליים חדשים".  

קראו עוד בכלכליסט

אגסי החליף לפני שנה את המנכ"לים המשותפים מישל סיבוני ושמעון אלקבץ. סיבוני נותר כמנכ"ל חברת הביטוח (החברה הבת של הראל) ואלקבץ נותר כיו"ר בית ההשקעות. בשנה החולפת הובילה הראל שבשליטת משפחת המבורגר מהלך ארוך לאישור תנאי העסקתו של אגסי ואף העלתה את שכר המינימום בחברה, בין היתר כדי לאפשר למנהליה ליהנות מעלות שכר הגבוהה מתקרת השכר החוקית של 2.5 מיליון שקלים בשנה.

שני עניינים מהותיים בהקשר לפרישה זו: אגסי הוא כאמור מנכ"ל חברת האחזקות, בעוד שהפעילות המרכזית של הראל מרוכזת בחברת הביטוח. בנוסף לכך, לפני חודשיים נודע כי בן המבורגר, היורש המיועד של המשפחה, ואחיינו של יו"ר הראל יאיר המבורגר, חזר לפעילות בקבוצה, בתפקיד סגן יו"ר הראל.

אגסי ציין בהודעתו: "לאחר עשר שנים מוצלחות ופוריות בתפקידים בכירים בקבוצת הראל ובכלל זה מנהל הכספים של הקבוצה, ראש חטיבת הכספים והמשאבים של האל ומזה למעלה משנה כמנכ"ל החברה, אני חש תחושת מיצוי מעיסוקו כאחראי על תחום הכספים של הקבוצה ומעוניין לסכם את כהונתי, לשם חיפוש אתגרים ניהוליים ועסקיים חדשים". 

במקביל לתפקידו כמנכ"ל מכהן אגסי כמנהל הכספים של הקבוצה, וככראש חטיבת כספים ומשאבים של החברה הבת הראל ביטוח. הוא ימשיך לכהן בתפקידיו השונים בקבוצה עד למינוי מחליף והעברה מסודרת של תפקידיו, דבר שיארך על פי הודעת הראל ככל הנראה עד לסוף הרבעון השני של השנה.

רונן אגסי , צילום: מיה כרמי- דרור רונן אגסי | צילום: מיה כרמי- דרור רונן אגסי , צילום: מיה כרמי- דרור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות