אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיפוצים בקאמפ נואו נדחו לקיץ 2018 צילום: איי פי

השיפוצים בקאמפ נואו נדחו לקיץ 2018

קבוצת הכדורגל הספרדית ברצלונה הודיעה כי פרויקט שיפוץ האצטדיון שלה יתעכב בשנה לפחות

15.01.2017, 16:10 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורגל הספרדית ברצלונה הודיעה כי פרויקט שיפוץ האצטדיון שלה, הקאמפ נואו, יתעכב בשנה לפחות.

קראו עוד בכלכליסט

דגם הקאמפ נואו. השיפוץ היה אמור במקור להתחיל ביוני או יולי, אך מנהל הקבוצה אוסקר גראו אמר כי מועד ההתחלה נדחה לקיץ 2018. , צילום: רויטרס דגם הקאמפ נואו. השיפוץ היה אמור במקור להתחיל ביוני או יולי, אך מנהל הקבוצה אוסקר גראו אמר כי מועד ההתחלה נדחה לקיץ 2018. | צילום: רויטרס דגם הקאמפ נואו. השיפוץ היה אמור במקור להתחיל ביוני או יולי, אך מנהל הקבוצה אוסקר גראו אמר כי מועד ההתחלה נדחה לקיץ 2018. , צילום: רויטרס

השיפוץ היה אמור במקור להתחיל ביוני או יולי, אך מנהל הקבוצה אוסקר גראו אמר כי מועד ההתחלה נדחה לקיץ 2018.

"אנחנו ממתינים לקבלת אישור לתיקונים בתוכנית, כשהמטרה היא להתחיל את העבודה ביולי 2018", הוסיף. "זהו פרויקט עבור העיר, ואנחנו רוצים את הפרויקט הטוב ביותר עבור ברצלונה, עבור המדינה ולמען הפיכת הקאמפ נואו למודרני יותר, כך שזה יהפוך להיות האצטדיון הטוב ביותר בעולם".

תאריך ההתחלה המקורי נחשף במרץ 2016 בעת שברצלונה בחרה בהצעה של משרד האדריכלים נירן סקאי ופסקואל אוסיו (Nikken Sekkei and Pascual i Ausió) במכרז שבוצע עבור בחירת התכנון לפרויקט השיפוץ. על פי הדיווחים, עלות ההצעה עמדה על 420 מיליון יורו (440 מיליון דולר).

משרד האדריכלים היפני והספרדי נבחר במכרז שנמשך שני סיבובים והושק ביוני 2015. 26 הצעות השתתפו במכרז. החברים בברצלונה הצביעו בעד פרויקט השיפוץ כבר באפריל 2014, זה היה המשאל השני בלבד בהיסטוריה של המועדון, והוא נערך לאחר שמועצת המנהלים של הקבוצה הביעה תמיכה ברעיון שיפוץ האצטדיון המפורסם, במקום בניית אצטדיון חדש.

הקאמפ נואו, שנפתח לראשונה ב-1957, הוא בעל תפוסה כיום של 98,888 מושבים. על פי התוכניות, האצטדיון יורחב כך שיהיה בעל תפוסה של 105 אלף. הוא ימשיך לכלול שלוש קומות של יציעים, כשהקומה הראשונה תיבנה לגמרי מחדש, כך שתציע יותר מרחב ראייה. הקומה השנייה תעבור שדרוג קוסמטי והיציע העליון יורחב כך שיכלול את הצד המערבי של האצטדיון. כל המושבים יהיו מכוסים, זאת בעוד שכרגע הגג קיים רק בצד אחד של האצטדיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות