אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי אלביט מערכות חיפוש והצלה ימוזגו עם אלביט מערכות יבשה צילום: אוראל כהן

עובדי אלביט מערכות חיפוש והצלה ימוזגו עם אלביט מערכות יבשה

בשלב הראשון יבוצע מעבר של העובדים במספר שלבים עד למיזוג מלא בין החברות תוך שנתיים. הרעיון מאחורי המיזוג הוא תחומי השוק המשלימים של החברות שעל פי ההערכות מיזוגם ימקסם את רווחיה של אלביט

15.01.2017, 18:00 | אסנת ניר

עובדי אלביט אלישרא מערכות חיפוש והצלה (לשעבר תדיראן ספקטרלינק) ימוזגו ויעברו להעסקה תחת אלביט מערכות יבשה הגדולה יותר.

בשלב הראשון יבוצע מעבר של העובדים במספר שלבים עד למיזוג מלא בין החברות תוך שנתיים. הרעיון מאחורי המיזוג הוא תחומי השוק המשלימים של החברות שעל פי ההערכות מיזוגם ימקסם את רווחיה של אלביט.

במסגרת המעבר נחתם היום הסכם בין הנהלת החברה לארגון העובדים וההסתדרות שנוגע לכ-140 עובדי אלביט מערכות חיפוש והצלה שאמורים לעבור להעסקה תחת חברת אלביט מערכות יבשה ותקשוב וחוששים למעמדם בחברה. ההסכם אמור לשמור על הביטחון התעסוקתי שלהם ולהבטיח שמעמדם בחברה לא ישתנה. בנוסף, ההסכם כולל תוספות שכר והסכם שמסדיר מנגנון לתוספות שכר לעובדים בשנים הקרובות, שכולל עלייה ממוצעת של כ-4.2% בשנת 2016 ו-2.1% בכל אחת מהשנים 2017 ו-2018. בנוסף לכך, עם החתימה על ההסכם, כל עובד המועסק לפחות שנה בחברה יקבל מענק חתימה מיוחד בגובה של משכורת וחצי. עוד נקבע שתבוטל תקרת השכר להפרשות לקרן השתלמות וכי המענק השנתי שמקבלים עובדי החברה יהיה בגובה 90% לפחות מההכנסה החודשית הכוללת של כל עובד.

בצלאל מכליס , צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס , צילום: אוראל כהן

עוד לפי ההסכם אלביט יבשה תהיה ערבה לתשלום כל הזכויות והחובות שמופיעות בו וישנה התחייבות לפיה אף עובד שהועסק בחברה במועד חתימת ההסכם לא יפוטר עד הגיעו לגיל פרישה. כחלק מההסכם נקבע כי תנאי העבודה של עובדים עם ותק נמוך יושוו וישופרו כך שיהיו תואמים לאלה של העובדים הוותיקים. זאת בין היתר בנושאי שיעורי ההפרשות לפנסיה, גובה דמי ההבראה, מכסת ימי החופשה והמחלה ותעריפיהם. מעבר לכך, ההסכם קובע שבמקרה והחברה תהפוך לציבורית ותחל להיסחר בבורסה, העובדים שיועברו למתחם אלביט יהיו זכאים למניות שיונפקו.

עובדי אלביט מערכות חיפוש והצלה עוסקים בפיתוח מערכות לאיתור והצלה בתחום התקשורת האלחוטית. העובדים צפויים להיקלט כעובדי חברת אלביט יבשה וההסכם מבטיח כי תנאי ההעסקה הקיימים לעובדים יישמרו גם בעתיד. 

את ועד העובדים יצג בהסכם עו"ד ירון ליסטרל ממשרד עו"ד אשר חלד ואת החברה יצג עו"ד יעקב מלישקביץ ממשרד עו"ד נ.פינברג ושות'

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות