אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: אלקו לא הצליחה לעשות שני דברים בו־זמנית צילום: אריק ליכטמן

מסתמן: אלקו לא הצליחה לעשות שני דברים בו־זמנית

החברה של גרשון זלקינד עמלה על רכישת גולן טלקום ודווחה באיחור של שלושה שבועות כי נכנסה לרשימת התאגידים הריכוזיים של רשות הגבלים

16.01.2017, 08:32 | אורן פרוינד

חברת האחזקות אלקו שבשליטת (65%) גרשון זלקינד הודיעה אתמול כי היא נוספה ביחד עם החברות־הבנות שלה (אלקטרה צריכה, אלקטרה נדלן ואלקטרה בע"מ) לרשימת התאגידים הריאליים הריכוזיים כהגדרתם בחוק הריכוזיות. רשות ההגבלים העסקיים הודיעה על הוספה זו כבר ב־21 בדצמבר, אך לאלקו לקח שלושה שבועות לעדכן את המשקיעים בדבר. 

קראו עוד בכלכליסט

אלקו נכנסה לרשימה זו משום שרמת ההכנסות השנתיות של החברה חצתה את רף 6 מיליארד השקלים. כניסה של חברה לרשימת הגופים הריכוזיים משמעה שמעתה כל זכייה שלה במכרז או קבלה של רישיון מהמדינה יידרשו לבחינת ועדת הריכוזיות. משום שאלקו והחברות־הבנות שלה הן לא שחקניות גדולות של מכרזים ואינן פועלת לקבל רישיון מסוים מהמדינה, לא צפויה השפעה מהותית על הפעילות השוטפת.

גם על עסקת גולן טלקום שבוצעה לפני שבועיים, שלפיה אלקטרה צריכה מקבוצת אלקו (60.28%) רכשה את גולן טלקום במחיר של 350 מיליון שקל בלבד, לא צפויה להיות השפעה מהותית. עוד לפני כניסתה לעולם התקשורת באמצעות גולן טלקום לא החזיקה אלקו בפעילות בתחום קווי תקשורת.

אולם האיחור בדיווח של אלקו מעלה שאלה של אמינות כלפי המשקיעים שלה. השאלה שעולה היא מדוע הנהלת החברה דיווחה על כך למשקיעים שלה בתל אביב רק עכשיו. באלקו ציינו בהודעה כי נודע להם על העובדה הזו רק ביום חמישי האחרון, אף שרשות ההגבלים העסקיים פרסמה את הרשימה המעודכנת עוד ב־21 בדצמבר.

בהודעת החברה נכתב כי "החברה אינה יכולה להעריך, נכון למועד זה, אם לסיווג כאמור תהיה השפעה מהותית על פעילותה במתכונתה הנוכחית". לפניית "כלכליסט" בשאלה מדוע איחרה לדווח על הנושא השיבה החברה: "אין תגובה".

מימין: מייקי זלקינד ודניאל זלקינד, דור ההמשך באלקו, צילום: Israel Hadari מימין: מייקי זלקינד ודניאל זלקינד, דור ההמשך באלקו | צילום: Israel Hadari מימין: מייקי זלקינד ודניאל זלקינד, דור ההמשך באלקו, צילום: Israel Hadari

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות