אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סכנה ביומטרית

חוקרים ביפן מזהירים - ניתן לשכפל טביעות אצבע מצילומי מצלמות HD. עד שאמצעי הנגד יגיעו, שקלו לעטות כפפות

17.01.2017, 14:10 | שירות כלכליסט

אחת מתנוחות הצילום המוכרות ביותר היא תוך כדי סימון "וי" בעזרת האצבעות, אך חוקרים ביפן מזהירים שזו עלולה להיות תנועה מסוכנת. לדברי איסאו אצ'יזן, מרצה במכון היפני הלאומי לחקר המידע, הצגת האצבעות בצורה כזו בתמונות, מאפשרת לגנוב ולהעתיק את טביעות האצבעות. לדברי אצ'יזן, "אם הגנבים יצליחו להעתיק את טביעות האצבעות, הם יוכלו לייצר טביעות מזויפות, לגנוב זהות של אדם, ובכך לפרוץ לסמארטפון שלו או לחדור לאזורים מוגבלים, כמו בתים".

בניסוי שערך, הראה אצ'יזן כיצד אפשר לגנוב טביעות אצבעות מתמונה שצולמה באמצעות מצלמת HD ממרחק של עד שלושה מטרים. לדבריו, הטביעות שהועתקו היו בעלות התאמה של קרוב ל-100% למקור. "אנחנו הראשונים בעולם שמשתמשים במצלמה מסחרית כדי להוציא מידע המבוסס על טביעות אצבעות", הוסיף.

הפתרון עשוי להיות מונח על קצות האצבעות שלנו. משבשים ביומטריים, מדבקות דקות ושקופות המיוצרות מצבע אקרילי לבן, יכולים להגן על קצות האצבעות ולמנוע העתקה. בשלב זה, עוד אין ראיות לכך שהאקרים משתמשים בתמונות כדי לגנוב טביעות אצבע, אך הטכנולוגיה החדשה יכולה להיות מאד שימושית וחשובה, בעיקר מכיוון שהמגמה של שימוש בטביעות אצבעות בעת קניות ולצרכי ביטחון רק הולכת ומתרחבת.

עם זאת, המשבשים הביומטריים לא יהיו זמינים לשימוש מסחרי לפחות בשנתיים הקרובות. עד אז, כשאתם מצטלמים, תשקלו לעטות כפפות.

 

סכנה - ניתן לשכפל טביעת אצבע, מצילום דיגיטלי, צילום: רויטרס סכנה - ניתן לשכפל טביעת אצבע, מצילום דיגיטלי | צילום: רויטרס סכנה - ניתן לשכפל טביעת אצבע, מצילום דיגיטלי, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות