אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות שערוריית הסמים, רוסיה מעוניינת לארח את אולימפיאדת 2028 צילום: אי פי איי

למרות שערוריית הסמים, רוסיה מעוניינת לארח את אולימפיאדת 2028

אלכסנדר ז'וקוב, נשיא הוועד האולימפי הרוסי, אמר כי המדינה עשויה להגיש מועמדות לארח את האולימפיאדה, זאת על אף שהיא בעיצומה של שערוריית סמים ששללה ממנה את זכויות האירוח למספר אירועים

16.01.2017, 17:54 | שירות כלכליסט

אלכסנדר ז'וקוב, נשיא הוועד האולימפי הרוסי (ROC), אמר כי המדינה עשויה להגיש מועמדות לארח את אולימפיאדת 2028, זאת על אף שהיא בעיצומה של שערוריית סמים ששללה ממנה את זכויות האירוח למספר אירועים. החלטת איגוד ההחלקה על הקרח הבינלאומי להעביר את גמר הספידסקייטינג (speed skating) באליפות העולם, היא האחרונה עד כה.

קראו עוד בכלכליסט

הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) עוד לא השיק את תהליך בחירת המארחת לאולימפיאדת 2028. הארגון אמור להצביע בהמשך השנה לבחירת המארחת של אולימפיאדת 2024, מרוץ שבו משתתפות בודפשט, לוס אנג הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) עוד לא השיק את תהליך בחירת המארחת לאולימפיאדת 2028. הארגון אמור להצביע בהמשך השנה לבחירת המארחת של אולימפיאדת 2024, מרוץ שבו משתתפות בודפשט, לוס אנג'לס ופריז. ההחלטה לגבי 2028 לא צפויה להתקבל לפני 2021. | צילום: אי פי איי הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) עוד לא השיק את תהליך בחירת המארחת לאולימפיאדת 2028. הארגון אמור להצביע בהמשך השנה לבחירת המארחת של אולימפיאדת 2024, מרוץ שבו משתתפות בודפשט, לוס אנג

בראיון לסוכנות החדשות הממשלתית RIA נובוסטי, אמר ז'וקוב כי קיימת התלבטות בין שלוש ערים שיוכלו לשמש כמועמדות פוטנציאליות, ביניהן סוצ'י, שאירחה את אולימפיאדת החורף ב-2014.

הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) עוד לא השיק את תהליך בחירת המארחת לאולימפיאדת 2028. הארגון אמור להצביע בהמשך השנה לבחירת המארחת של אולימפיאדת 2024, מרוץ שבו משתתפות בודפשט, לוס אנג'לס ופריז. ההחלטה לגבי 2028 לא צפויה להתקבל לפני 2021.

לדברי ז'וקוב, אני חושב שזה בהחלט אפשרי לנסות. לא מדובר רק בסנט פטרסבורג, יש לנו גם את קאזאן שהיא אפשרות, וכך גם סוצ'י".

רוסיה נמצאת כעת במרכז שערוריית סימום ספורטאים בתמיכת הממשלה. בדו"ח שפרסמה בחודש שעבר הסוכנות למלחמה בסמים בספורט (WADA) נחשפו פרטים חדשים על הפרשה, שכבר פגעה בענף האתלטיקה במדינה. בשלב זה נבחרת האתלטיקה של רוסיה מושעית מתחרויות.

בנוסף, מספר פדרציות ספורט בחרו לבטל אירועים שתוכננו להתקיים ברוסיה, וכאמור איגוד ההחלקה על הקרח הבינלאומי הוא האחרון שהצטרף למגמה. אליפות העולם בספידסקייטינג הייתה אמורה להתקיים בצ'ליאבינסק בין התאריכים 10-12 במרץ, אך האיגוד הודיע בדצמבר שהאירוע יעבור למיקום חלופי. כעת נודע כי הגמר יתקיים בסורמרקה ארנה שבסטוונגר, נורבגיה בתאריכים 11-12 במרץ.

ביולי נקט הוועד האולימפי הבינלאומי בשבעה צעדים זמניים נגד רוסיה, בראשם סירוב לקיים אירועי ספורט ופגישות במדינה. בנוסף, הוועד האולימפי קרא לכל פדרציות ענפי ספורט החורף "להקפיא את ההכנות לקיים אירועים מרכזיים ברוסיה", ביניהם אליפויות עולם ו"לחפש באופן פעיל אחר מארגנים חלופיים". הצעדים הללו הוארכו בחודש שעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות