אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש סיכל לגלנט את מינוי רשם הקבלנים צילום: youtube

היועמ"ש סיכל לגלנט את מינוי רשם הקבלנים

מנדלבליט הודיע לשר הבינוי והשיכון שאין להאריך את כהונתו של רשם הקבלנים אמנון כהן בשל טענות לניגוד עניינים שנבדקות במשטרה

17.01.2017, 08:21 | אביב גוטר

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט האריך את כהונתו של רשם הקבלנים אמנון כהן עד לפברואר הקרוב, זאת לאור מכתב ששלח היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. כהן, שמונה לתפקיד באפריל 2012, היה אמור לסיים את כהונתו באפריל 2016, אך גלנט רצה להאריכה בארבע שנים. אולם, בשל תלונות שהתקבלו במשרד הבינוי והשיכון לפיהן חלק מהחלטותיו של כהן התקבלו תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים, פנה השר למנדלבליט וביקש שייבחן את הארכת הכהונה.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה קיבל גלנט את תשובתו של מנדלבליט, בה הוא רומז שכדאי שהארכת הכהונה לא תצא לפועל. “אבקש לעדכנך כי בעקבות מידע שהתקבל ואשר עורר חשד כי רשם הקבלנים מר אמנון כהן קיבל במספר מקרים החלטות כאשר היה במצב של ניגוד עניינים, קיימה המשטרה בדיקה בנושא”, נכתב בתשובה שהגיעה לידי “כלכליסט”. “לאחר קבלת התייחסות המשטרה לדברים, נמצא כי יש להעמיק חקר והנושא הוחזר לבחינת המשטרה. יצוין כי התמונה הלכאורית העולה מהטענות הנבדקות היא מטרידה ביותר”. עוד נכתב: “בנסיבות אלה, מוצע כי תשקול היטב אם יש אמנם מקום להאריך את כהונתו של רשם הקבלנים אשר תקופת הכהונה המקורית שנקבעה למשרתו כבר הסתיימה. ככל שתבקש להאריך את כהונת רשם הקבלנים למרות האמור לעיל, עמדתי היא כי ניתן יהיה להאריך את הכהונה, בשלב זה, לכל היותר לתקופה קצרה שלא תעלה על חודשיים בלבד. אם תבחר לעשות כן, בתום תקופה זו יהיה ניתן לשוב ולשקול את הנושא בהתחשב בהתפתחויות”.

אמנון כהן, רשם הקבלנים. "הנושא הוחזר לבדיקת המשטרה", צילום: youtube אמנון כהן, רשם הקבלנים. "הנושא הוחזר לבדיקת המשטרה" | צילום: youtube אמנון כהן, רשם הקבלנים. "הנושא הוחזר לבדיקת המשטרה", צילום: youtube

בתשעת החודשים שעברו מאז הסתיימה כהונתו של כהן ועד שהתקבלה תשובתו של מנדלבליט, גלנט עיכב מינוי מחליף בתקווה שכהן יוכל להמשיך בתפקידו. כהן הוא פעיל מרכז ליכוד ותיק באזור הדרום, ואם גלנט יעבור למפלגה כפי שמעריכים במערכת הפוליטית, ייתכן שיזדקק לעזרתו בעתיד.

תפקידו של רשם הקבלנים הוא לקבוע את דרגת העבודות שכל קבלן יכול לבצע. על פי טענות שהושמעו נגד כהן, הוא ניסה להוריד את הרף ומקביל נמנע מהגשת תלונות נגד קבלנים.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: “אמנון כהן צפוי לסיים את תפקידו בסוף חודש פברואר הקרוב. החלטה בנושא התקבלה על ידי שר הבינוי והשיכון לאחר היוועצות עם היועץ המשפטי לממשלה. מחליפו ימונה בהתאם לכללים הנהוגים בשירות המדינה”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות