אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ואלנס מגייסת 25 מיליון דולר מחיים שני ומשה ליכטמן צילומים: נועם מושקוביץ', יובל חן

בלעדי לכלכליסט

ואלנס מגייסת 25 מיליון דולר מחיים שני ומשה ליכטמן

מטרת הגיוס של חברת השבבים הישראלית היא הרחבת הפעילות בתחום הטכנולוגיה לרכב האוטונומי

17.01.2017, 08:23 | מאיר אורבך

חברת השבבים הישראלית ואלנס מגייסת 25 מיליון דולר מ־IGP (Israel Growth Partner) — קרן ההשקעות של חיים שני ומשה ליכטמן. מטרת הגיוס היא הרחבת הפעילות של החברה בתחום הטכנולוגיה לרכב אוטונומי ומערכות בידור לרכב. עד היום גייסה החברה כ־40 מיליון דולר.

הטכנולוגיה שפיתחה החברה נקראת HDBaseT והיא מאפשרת להעביר קובצי וידיאו ודאטה בקצב גבוה של עד 8 ג'יגה־בייט לשנייה. מוצרי החברה מאפשרים להעביר וידיאו ברמה של טכנולוגיית HDMI, שלרוב מוגבלת למרחק של 10 מטרים, למרחקים גדולים יותר וזאת באמצעות כבל אחד במקום כמה כבלים. בנוסף, הטכנולוגיה של החברה מאפשרת למערכות בידור ולמערכות אחרות, למשל מערכות ניווט ובטיחות שמותקנות ברכב, לפעול באיכות ובמהירות גבוהה יותר ולהיות אפקטיביות יותר.

שבב של ואלנס, צילום: אתר החברה שבב של ואלנס | צילום: אתר החברה שבב של ואלנס, צילום: אתר החברה

עם הקמתה התמקדה החברה בשוק הבידורי המניב לה הכנסות של עשרות מיליוני דולרים בשנה. בעקבות ההצלחה החליטה למנף את היכולות שלה ולהרחיבן לתחום הרכב שהוא שוק גדול יותר ובעל פוטנציאל התרחבות משמעותית.

בנובמבר האחרון חתמה החברה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת מרצדס שבמסגרתו היא תספק ליצרנית הרכב הגרמנית טכנולוגיה אשר תוטמע ברכבים של מרצדס עד שנת 2020. שותפה נוספת של החברה היא ענקית הרכב האמריקאית GM אשר שותפה בברית טכנולוגית שיצרה החברה.

בשנת 2016 זכתה הטכנולוגיה של החברה בפרס ה־Emmy בתערוכת CES.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות