אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת הענק של נובל אנרג'י: תשלם 2.7 מיליארד דולר על חברת נפט טקסנית

עסקת הענק של נובל אנרג'י: תשלם 2.7 מיליארד דולר על חברת נפט טקסנית

העסקה, לרכישת חברת קלייטון וויליאמס, תהפוך את נובל אנרג'י לאחת השקחניות הגדולות בשוק פצלי השמן בארה"ב - עם רזרבות מוערכות של 2 מיליארד חביות נפט

17.01.2017, 08:29 | גיל קליאן

נובל אנרג'י תשלם 2.7 מיליארד דולר בעסקת ענק לרכישת חברת נפט טקסנית בשם קלייטון ויליאמס. לפי דיווחים בחו"ל, הרכישה תהפוך את נובל לאחת מחברות פצלי השמן הגדולות ביותר בארה"ב, ותספק לנובל אנרג'י 2,400 קידוחים חדשים במערב טקסס. לפי הערכות, רזרבות הנפט של נובל אנרג'י יעמדו לאחר ביצוע העסקה על 2 מיליארד חביות. נובל אנרג'י שותפה בקידוחי תמר ולווייתן בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

קלייטון וויליאמס היא חברת נפט טקסנית ותיקה. החברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של 1.8 מיליארד דולר, כך שהעסקה משקפצת פרמיה של 50% על מחיר השוק. בשנה האחרונה זינקה מניית קלייטון וויליאמס ב-532%.

קלייטון וויליאמס נחשבת לאחת מחלוצות הקידוח האופקי, מה שאיפשר לימים את הפקת הנפט בטכנולוגיית פצלי שמן (הפקת נפט באמצעות לחץ הידראולי). הפקת נפט בשיטה זו יקרה יותר מקידוח רגיל. הירידה של השנים האחרונות במחירי הנפט הובילה גם לירידת קרנן של חברות פצלי השמן, מתוך הבנה כי הפתרון שהן מציעות לא תמיד כדאי כלכלית.

קלייטון וויליאמס קרויה על שם מייסד החברה - איש עסקים טקסני שהתמודד על תפקיד מושל טקסס והפסיד בשנת 1990. וויליאמס היה מועמד המפלגה הרפובליקנית לתפקיד, והפסיד לאחר אמירות שמשוות אונס ל"מזג אוויר רע", וכן לאחר דיווחים על ביקורי עבר שלו בבתי בושת שונים בטקסס ומקסיקו.

נובל אנרג'י נסחרת לפי שווי שוק של 16 מיליארד דולר. בשנה האחרונה הוסיפה החברה 35% לערכה בבורסה של ניו יורק. נובל אנרג'י מעסיקה כ-2,400 עובדים ברחבי העולם, ומטה החברה ממוקם ביוסטון טקסס.

דיוויד סטובר מנכ"ל נובל אנרג דיוויד סטובר מנכ"ל נובל אנרג'י דיוויד סטובר מנכ"ל נובל אנרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות