אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארט־אפ אוטובוסים הרוויח מצעדת הנשים נגד טראמפ צילום: בלומברג

סטארט־אפ אוטובוסים הרוויח מצעדת הנשים נגד טראמפ

סקדדל, שמאפשרת שיתוף הסעות לאירועים גדולים, רשמה זינוק בהזמנות לקראת צעדת המחאה שתיערך בוושינגטון בסוף השבוע

17.01.2017, 09:44 | שירות כלכליסט

צעדת הנשים שמתוכננת להתקיים בוושינגטון הבירה בשבת הקרובה, לאחר השבעתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב ה־45, גרמה לזינוק מפתיע בפעילות של חברת סטארט־אפ קטנה.

"הניו יורק טיימס" דיווח כי סקדדל (Skeddadle), שפיתחה אפליקציה לשיתוף הסעות באוטובוסים, גילתה כי לאחר ניצחונו של טראמפ בבחירות בנובמבר חלה עלייה במספר המשתמשים שחיפשו שותפים לנסיעות מאורגנות לוושינגטון. ההזמנות הגיעו ממקומות שבהם סקדדל כמעט ולא פעלה קודם לכן כמו העיר וויצ'יטה שבקנזס או מדיסון שבוויסקונסין.

קראו עוד בכלכליסט

מחאה נגד טראמפ בוושינגטון בנובמבר. ברכה לאפליקציות השיתוף , צילום: בלומברג מחאה נגד טראמפ בוושינגטון בנובמבר. ברכה לאפליקציות השיתוף | צילום: בלומברג מחאה נגד טראמפ בוושינגטון בנובמבר. ברכה לאפליקציות השיתוף , צילום: בלומברג

כל ההסעות אמורות להגיע לבירה באותו היום, 21 בינואר, ורוב גדול של המזמינים הן בעצם מזמינות. מנהלי סקדדל, שנוסדה לפני פחות משנתיים, הבינו שהמשתמשות רוצות להגיע לצעדת המחאה. לפי אדם נסטלר, אחד ממייסדי החברה שמונה רק 19 עובדים, בסוף השבוע הקרוב, הסעות שהיא מארגנת יביאו 11 אלף איש לצעדה, כ־5% מהמשתתפים בצעדה שאליה צפויות להגיע 200 אלף נשים וגברים. סקדדל מאפשרת להזמין הסעות ולצרף אליהן נוסעים כדי להוזיל את עלותן. האפליקציה שלה מאפשרת לנוסעים לקבוע את מסלול ההסעה, שמחירה נע בין 45 ל־50 דולר.

ההכנסות של סקדדל מגיעות מעמלת תיווך שמשלמות חברות האוטובוסים שעמן היא עובדת ונהנות מהעלייה בביקוש לשירותיהן.

השבוע של ההשבעה הנשיאותית נושא ברכה גם לעסקים מקוונים אחרים. כך למשל, אתר השכרת הדירות לטווח קצר Airbnb דיווח כי יותר מ־15 אלף דירות בוושינגטון הבירה הוזמנו דרכו לסוף השבוע, ואילו חברת שיתוף ההסעות אובר הודיעה כי היא פועלת כדי לוודא שכל הנהגים שעמם היא עובדת יהיו זמינים ככל האפשר בסוף השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות