אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפכ"ל על חקירות רה"מ: "לא יהיו ארוכות מאוד" צילום: נמרוד גליקמן

המפכ"ל על חקירות רה"מ: "לא יהיו ארוכות מאוד"

המפכ"ל אלשיך: "עושים זאת הכי מהר שאנחנו יכולים, איש לא מפריע לעבודתנו המקצועית". עורך "ישראל היום" עמוס רגב מסר היום עדות ביחידת להב 433, חקירתו של מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס הסתיימה לפני כשעה

17.01.2017, 18:58 | אילנה קוריאל ורועי ינובסקי, ynet

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך התייחס הבוקר (יום ג') בביקור ברהט לחקירות ראש הממשלה ואמר: "תפקידנו לבער שחיתות ולשמור על קופת המדינה. יש הרבה הישגים בשנים האחרונות. בתחום שנמצא בכותרות יש לנו תפקיד מוגדר, שהוא הרבה יותר ממוקד. בנושאים של שחיתות של נבחרי ציבור התפקיד שלנו הוא לא לאסוף מידע עליהם וליזום פעילות חשיפתית. המידע מגיע, מטבע הדברים במדינה דמוקרטית. אנחנו צריכים להיות מתואמים עם היועץ המשפטי לממשלה ולפעול על-פי הנחיותיו.

"זה נושא שבו יש פחות חופש פעולה למשטרה והמבחן הוא מבחן התוצאה", הוסיף המפכ"ל. "אנו עושים עבודת קודש טהורה ישרה ומקצועית. אני מברך את המשטרה שהיא יודעת לעבוד מקצועית ולא להדליף מחדר החקירות. העיתונאים יודעים מאיפה מגיע המידע. מותר לטפוח לעצמנו על השכם".

קראו עוד בכלכליסט

לדברי אלשיך, "היות ואני האחרון שרוצה להדליף מחדר החקירה לא אגיד בשיטת האלמינציה מה נכון ולא נכון. אני עומד מאחורי ההודעות של משטרת ישראל. כל מה שמישהו החליט לצטט בשם מישהו, בשם משהי, זה חוזר למצטט. אני לא לוקח אחריות על אמירות. אחטא לתפקידי אם אגיד מה נכון מה לא נכון. זו עוד דרך להפריח בלון. אנחנו מוציאים הודעות מאוד מדויקות כל מילה מדודה. מדובר בנושאים רגישים. אנו צריכים לנהוג ברגישות כשמדובר באישי ציבור".

המפכ"ל אלשיך, היום בסיור ברהט, צילום: רועי עידן המפכ"ל אלשיך, היום בסיור ברהט | צילום: רועי עידן המפכ"ל אלשיך, היום בסיור ברהט, צילום: רועי עידן

המפכ"ל ציין עוד כי הוא "מניח שהחקירה לא תהיה ארוכה מאוד. בסוף ההחלטה היא של היועמ"ש. לפעמים מבקשים השלמה כזו או אחרת. אנו עושים זאת הכי מהר שאנחנו יכולים. איש לא מפריע לעבודתנו המקצועית".

על פרישתו הצפויה של ראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי, אמר כי "לפני שהכל נגמר הוא לא יעזוב. זו ההבטחה שניתן לי. הוא בנובמבר היה בן 60. אני מאחל לו אריכות ימים. הוא מבין שזה לא רלוונטי לפרוש במהלך חקירה".

בתוך כך, עמוס רגב, העורך הראשי של עיתון "ישראל היום", מסר היום עדות במטה יחידת להב 433 בלוד במסגרת תיק 2000. מעט אחריו התייצב לחקירה בפרשה - בפעם החמישית - מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס. חקירתו של מוזס הסתיימה לפני כשעה.

עמוס רגב, עורך "ישראל היום", צילום: ירון ברנר עמוס רגב, עורך "ישראל היום" | צילום: ירון ברנר עמוס רגב, עורך "ישראל היום", צילום: ירון ברנר

ארנון מוזס, הבוקר בכניסה ללהב 443, צילום: ירון ברנר ארנון מוזס, הבוקר בכניסה ללהב 443 | צילום: ירון ברנר ארנון מוזס, הבוקר בכניסה ללהב 443, צילום: ירון ברנר

 

אמש פרסם ערוץ 2 ציטוטים נוספים מפגישות ראש הממשלה ומו"ל "ידיעות אחרונות". מהציטוטים שפורסמו עולה כי מספר העותקים של "ישראל היום" עלה בשיחות בין השניים.


 

מנדלבליט: "אשקול לפרסם את קלטות נתניהו ומוזס במלואן"

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס אתמול לחקירות נתניה, ואמר כי "לאחר מעשה, אנוכי, פרקליט המדינה וראש אגף החקירות תמימי דעים כי ההמתנה עם המעבר לחקירה גלויה בפרשה 2000 (השיחות בין נתניהו לארנון מוזס) הייתה מוצדקת. היא אפשרה למשטרה לפעול באופן שיטתי ויסודי, לאסוף ראיות בפרשה 1000 (פרשת טובות ההנאה) בדרך של גביית עשרות עדויות וביצוע פעולות חקירה רבות מגוונות, חלקן מעבר לים".

מנדלבליט, שדיבר בטקס מצטיינים שנערך במכללה האקדמית נתניה, הוסיף: "במסגרת חובתי לאינטרס הציבורי, בכוונתי גם לשקול בבוא העת, את סוגיית פרסום הקלטות במלואן, בשים לב למשמעות הציבורית של הנושא שאני מודע לה היטב ולכללים המשפטיים הנוגעים בדבר. בנקודת הזמן הנוכחית מוקדם עדיין להכריע בנושא, מאחר שפרסום כאמור יפגע בחקירה שעודנה מתנהלת".

היועמ"ש אביחי מנדלבליט, צילום: צביקה טישלר היועמ"ש אביחי מנדלבליט | צילום: צביקה טישלר היועמ"ש אביחי מנדלבליט, צילום: צביקה טישלר

"השאלה בדבר מועד הפתיחה בחקירה גלויה בפרשה 2000 לא הייתה פשוטה. בהחלט הייתה התלבטות בעניין, שמא נכון להמתין להבשלת החקירה בפרשה 1000. בסופו של יום, הוחלט בעצה אחת עם המשטרה ופרקליט המדינה להתקדם בפרשה 1000, מבלי לחשוף את פרשה 2000. החלטה זו נבעה בסופו של יום משיקול אחד ויחיד: מה יקדם באופן מיטבי את האינטרס הציבורי של ניהול החקירות וההגעה לחקר האמת", הוסיף מנדלבליט. בצאתו מהמכללה אמר בתשובה לשאלות כתבים כי הוא מצפה להשלים את החקירה "כמה שיותר מהר".

בישיבת סיעת הליכוד בכנסת אמר ראש הממשלה כי "ערב ערב מפיצים תמלילים מסוננים שנבחרים בקפידה ושקרים מכוונים". לדבריו, "המטרה היא להפעיל לחץ בלתי פוסק על גורמי אכיפת החוק. מה שאנחנו רואים כאן זה לא שיקולי עריכה, זה שיקולי עריפה". הוא הוסיף: "אני מבקש לומר לכל קוראי התמלילים, הנה עוד תמליל בשבילכם לשמונה בערב. 'ביבי: זה לא יעזור לכם'. אני מתכוון להמשיך להוביל את הליכוד ואת המדינה עוד שנים רבות, בעזרתכם חבריי ובעזרת השם". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות