אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים רביד מכרו 5% מרשת ויקטורי תמורת 30 מיליון שקל צילום: צפריר אביוב

האחים רביד מכרו 5% מרשת ויקטורי תמורת 30 מיליון שקל

הסיבה למכירה: הגדלת אחזקות ציבור על מנת להיכנס למדדים החדשים של הבורסה - שדורשים אחזקותץ ציבור של 30% לפחות. לפני המכירה עמדו אחזקות הציבור בויקטורי על 25.5%

17.01.2017, 12:56 | אורן פרוינד

אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי, ואחיו אבי רביד מכרו היום (ג') 5% (כל אחד מהם 2.5%) מרשת הסופרים תמורת 30 מיליון שקל למשקיעים מוסדיים. הפצת המניות נדרשה על מנת שויקטורי תישאר במדדי הבורסה החדשים, והיא בוצעה על ידי ווליו בייס חיתום בניהול פלג פאר. דרישות הסף לכניסה למדדים היא אחזקות ציבור של 30% לפחות. אחזקות הציבור בוויקטורי (נכון לאתמול) עמדו על 25.5%. שווי השוק של הרשת עומד על 605 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הרפורמה במדדים תכנס לתוקף ב-9 לפברואר 2017. בתאריך 26 לינואר הבורסה תפרסם אילו חברות ייכנסו ויצאו מהמדדים. בבסיס הרפורמה עומדת קביעת שני מאגרים שמהם ייבחרו המניות למדדים - מאגר רימון ומאגר תמר - שיחליפו את מאגר המניות הנוכחי.

על מאגר רימון יתבססו המדדים המובילים, ואילו על מאגר תמר יתבססו מדד ת"א־צמיחה ומרבית המדדים הסקטוריאליים. בעדכון הראשון של המדדים, עם יישום הרפורמה, שיעור אחזקות הציבור שיידרש כדי להיכנס למאגר רימון יעמוד על 25%. בעדכון המדדים שייערך חצי שנה לאחר מכן דרישת שיעור אחזקות הציבור תוחמר ותעמוד על 30%, ובעדכון שלאחריו (שנה לאחר יישום הרפורמה) סף הכניסה לרימון יעלה ל־35% והסף הנדרש להישארות ברימון יישאר 30%. כלומר, דרישות שיעור אחזקות הציבור לרימון יהיו מחמירות יותר מאשר במאגר המניות הקיים.

הבורסה מקווה שדרישות אלה יובילו חברות להפיץ מניות לציבור, ובכך תגדל הסחירות. הסיבות לדחייה של העלאת הסף לשייכות לרימון בחצי שנה נוספת הן מתן זמן ארוך יותר לחברות שנדרשות להפיץ מניות לעשות זאת, והכנסה למדד ת"א־125 (שיחליף את ת"א־100) של חברות עם שיעור אחזקות ציבור של 25%, בתקווה שלאחר כניסתן למדד ת"א־125 הן יבצעו הפצת מניות כדי להישאר בו. 

אייל רביד (שני משמאל) פותח את המסחר בבורסה של תל אביב, צילום: גיא אסייג אייל רביד (שני משמאל) פותח את המסחר בבורסה של תל אביב | צילום: גיא אסייג אייל רביד (שני משמאל) פותח את המסחר בבורסה של תל אביב, צילום: גיא אסייג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות