אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוצאות החקירה הרשמית של סמסונג על הנוט 7: הסוללה אשמה צילום: יוטיוב

תוצאות החקירה הרשמית של סמסונג על הנוט 7: הסוללה אשמה

חברת הבדיקה החיצונית ששכרה היצרנית הקוריאנית ניקתה מאשמה את אנשי הפיתוח ותהליכי הייצור של החברה. התוצאות יתפרסמו במלואן ב-23 בינואר

17.01.2017, 14:47 | רפאל קאהאן

ארבעה חודשים אחרי ההשקה הנוראית של הנוט 7 שכמעט עלתה לסמסונג בשמה הטוב, החברה צפויה לפרסם דו"ח רשמי בימים הקרובים בו היא מודה שהרכיב שאחראי להתלקחויות המכשירים הוא הסוללה. על פי דיווח של סוכנות רויטרס אתמול (ב'), היצרנית הצליחה לשחזר את התקלה במעבדות שלה ומצאה כי היא לא תוצאה של עיצוב חומרה או תוכנה תקולה.

קראו עוד בכלכליסט

סוללות המכשיר מאפשרות לחברה לנקות מאשמה את אנשי הפיתוח שלה ותהליכי הייצור, לקראת ההשקה של מחליפיהם של מכשירי הגלקסי S7 בקרוב. גם תאריך פרסום תוצאות החקירה - 23 בינואר - כנראה לא נבחר באקראי: 24 שעות לפני פרסום תוצאות הרבעון האחרון של 2016. דו"חות הרבעון ישקפו חלק ניכר מתוצאות הריקול הענק של 2.5 מיליון מכשירים שביצעה היצרנית.

נוט 7. תקלה שכמעט קברה את החברה, צילום: רויטרס נוט 7. תקלה שכמעט קברה את החברה | צילום: רויטרס נוט 7. תקלה שכמעט קברה את החברה, צילום: רויטרס

התוצאות הראשונות של החקירה הראשונית שערכה החברה מספר ימים לאחר שדבר התקלה נודע ברבים הפנו אצבע מאשימה לתהליכי הייצור אצל אחד מקבלני המשנה של ספקית הסוללות, חברה בת של סמסונג, Samsung SDI. אך לאחר שמכשירים נוספים ובהם סוללות מספקים אחרים החלו להראות את אותן התקלות, החברה החליטה לבטל את השקת המכשיר ולבדוק מה גרם להם להתלקח.

סמסונג שכרה חברת בדיקה חיצונית על מנת לחקור את מקור התקלה, כך שניתן להעריך שמדובר בתוצאות אמינות. עם זאת, עדיין לא ברור מה יהיו ההשלכות של תוצאות הבדיקה על התפוצה של המכשירים הבאים שלה, לפי דיווח שפורסם לאחרונה החברה צפויה לנטוש את מותג הנוט ולהשיק את הפאבלט הבא שלה תחת מותג הגלקסי S, תוך שהיא מצרפת אותו לסדרת הסמארטפונים הפופולרית שלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות