אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנהל המיוחד לנכסי פישמן מבקש אישור מביהמ"ש למכירת 4 נכסים של איש העסקים צילום: אוראל כהן

המנהל המיוחד לנכסי פישמן מבקש אישור מביהמ"ש למכירת 4 נכסים של איש העסקים

מדובר בדירה ברחוב חיסין במרכז ת"א, קרקע חקלאית בנתניה, קוטג' ברחוב הארזים בגבעת שמואל ודירה בברלין. הנכסים נקיים מכל שיעבוד ואינם משמשים את פישמן או אשתו למגורים

17.01.2017, 15:19 | נעמי צורף

המנהל המיוחד לנכסיו של איש העסקים אליעזר פישמן, עו"ד יוסף בנקל, פנה היום בבקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לאפשר לו להעמיד למכירה ארבעה נכסי מקרקעין של פישמן.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בדירה ברחוב חיסין במרכז תל אביב, קרקע חקלאית בשטח של 287 מ"ר בנתניה, קוטג' ברחוב הארזים בגבעת שמואל ודירה בברלין.

על פי הפירוט שהוגש יחד עם הבקשה, הדירה ברחוב חיסין נרכשה על ידי פישמן בשנת 1992 בכ-1.1 מיליון שקל. הדירה בברלין נרכשה בשנת 2008 על ידי פישמן בכ-8.8 מיליון שקל.

"מעיון בבקשה לכינוס אסיפת נושים ומהוכחות החוב שהוגשו עד כה למנהל המיוחד, עולה כי חובותיו של פישמן לנושיו עולים מאות מונים על מה שמוגדר כ'נכסיו'", כתב עו"ד בנקל בפניתו לבית המשפט. "מהבדיקות הראשוניות שבוצעו על ידי המנהל המיוחד וצוות משרדו, עד כה נתברר כי מלאכת הערכת מצבת נכסיו וחובותיו של החייב, כמו גם פוטנציאל החזר החוב שלו, מורכבות הרבה יותר ממה שניתן היה לשער בתחילת הדרך ותחייב ביצוען של בדיקות עומק מורכבות, בין היתר באמצעות רואי חשבון, מעריכי שווי, חוקרים ושמאים".
אליעזר פישמן בבית המשפט בתחילת ינואר, צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן בבית המשפט בתחילת ינואר | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן בבית המשפט בתחילת ינואר, צילום: אוראל כהן

עו"ד בנקל מבקש כאמור מבית המשפט להעמיד למכירה את ארבעת הנכסים אשר נקיים מכל שיעבוד ובהתאם לדו"ח שהגיש פישמן, אינם משמשים אותו או את אשתו למגורים. בנוסף מציין עו"ד בנקל כי הן הנכס בגבעת שמואל והן הדירה בברלין נמצאים בבעלות משותפת של פישמן ואשתו טובה ולכן מבקש מבית המשפט להעמידם למכירה ולהפקיד את מחצית התמורה בחשבון נאמנות נפרד שיפתח עבורה, עד להכרעה בבקשה הנוגעת לנכסיה.

עו"ד בנקל הדגיש כי תהליך מימוש נכסי מקרקעין בארץ ובוודאי בחו"ל אורך מספר חודשים וכי תחילתו המיידית של ההליך תבטיח כי לרשות קופת פשיטת הרגל יעמדו כספים שידרשו להמשך הבדיקות, החקירות וההתחקות אחר נכסיו של פישמן בארץ ובעולם.

עוד נכתב כי הן בהצעת ההסדר שהגיש פישמן והן בדו"ח שהוגש על ידו, הנכסים הם רק חלק מנכסיו וגם לשיטתו הם אמורים לשמש לתשלום לנושיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות