אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל נכנסה לרשימת 10 הכלכלות החדשניות ביותר בעולם של בלומברג צילום: shutterstock

ישראל נכנסה לרשימת 10 הכלכלות החדשניות ביותר בעולם של בלומברג

בראש הדירוג נותרה דרום קוריאה הודות להישגיה במחקר ופיתוח, ייצור בעל ערך מוסף ופעילות בתחום הפטנטים. ארה"ב ירדה במקום אחד למקום 9 וישראל במקום 10. סין מחזיקה את התואר של השוק המתעורר החזק ביותר, במקום 21

17.01.2017, 16:06 | שירות כלכליסט

ישראל היא העשירית ברשימת המדינות בעלות הכלכלות החדשניות ביותר. כך על פי דירוג בלומברג ל-2017. היא מקדימה מדינות כמו צרפת, אוסטריה, בלגיה, נורבגיה, הולנד, אירלנד, בריטניה ואוסטרליה. זו עלייה של מקום אחד לעומת הדירוג שנה קודם. ישראל זכתה לציון כללי של 81.23 ודורגה במקום השני בקטגוריית השקעה במחקר ובפיתוח, במקום השלישי בשיעור חברות ההייטק ובמקום הראשון בשיעור המחקר.

מידי שנה מפרסמת סוכנות בלומברג את הדירוג, המכונה Bloomberg Innovation Index. במדד מדורגות כלכלות העולם על פי קריטריונים כגון השקעה במחקר ובפיתוח וכן ריכוז חברות ההייטק הציבוריות.

בדירוג השנה, נותרת דרום קוריאה השחקנית המוערכת ביותר וזאת הודות לציונים מובילים במחקר ופיתוח, ייצור בעל ערך מוסף ופעילות בתחום הפטנטים. היא גם בין 5 המובילות בריכוז חברות הייטק, השכלה גבוהה ומחקר.

שבדיה, שהגיעה השנה למקום השני, חייבת את דירוגה לשיפור בערך המוסף בייצור, ושכנתה פינלנד זינקה שני מקומות בעיקר הודות לעלייה במספר חברות ההייטק במדינה.

המפסידה הגדולה ביותר של המדד השנה היא רוסיה, שרשמה צניחה חופשית של 14 מקומות ונחתה במקום ה-26 – הצניחה הגדולה ביותר השנה. זאת בשל הסנקציות וירידה במחי הנפט.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

גם יפן רשמה ירידה למקום 7 ממקום 4 וזאת בשל המטבע שלה, הין, שנחלש., יפן איבדה את דירוגה המוביל בקטגורית הפטנטים.

ארה"ב ירדה במקום אחד למקום 9 וסין החזיקה את התואר של השוק המתעורר החזק ביותר, במקום 21.

הדירוג החל עם למעלה מ-200 כלכלות אולם רבות נמחקו בהיעדר נתונים עדכניים בכמה קטגוריות, כך שהרשימה נותרה עם 78 כלכלות. מהן מדרגת בלומברג את הקטגוריות של 50 המדינות המובילות.

אלו הן 10 הכלכלות החדשניות ביותר:

 

10. ישראל

9. ארה"ב

8. דנמרק

7. יפן

6. סינגפור

5. פינלנד

4. שווייץ

3. גרמניה

2. שבדיה

1. דרום קוריאה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
זה בטח לא תלוי בביבי.
מחקר ופיתוח ותקציבים לכך מגוייסים מקרנות הון סיכון או מארגונים כלכליים גדולים. ההייטק בישראל בעצירה מהחינת כניסת כסף זר מתוצרת. הממשלה מתקצבת בקושי פרוייקטים לאומיים. אז לא להתלהב. מקום 10 זה למוח היהודי ולא לאיך שנראית כלכלת ישראל. על כלכלת ישראל מספיק לקרוא את דוח מדינות ה oecd כדי להבין כמה אנחנו נמוכים שם וכמה הפערי שכר פה הם מטורפים. ביבי שרק לא יפריע. הכל זה כסף פרטי והכי חשוב, מהחדשנות הזו האזרח הקטן לא נהנה.
ערן  |  18.01.17