אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה באלקוברה: כישלון בניסוי בתרופת הדגל של החברה צילום: עמית שעל

אכזבה באלקוברה: כישלון בניסוי בתרופת הדגל של החברה

חברת הביומד הישראלית הודיעה כי בניסוי שלב 3 של התרופה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז למבוגרים לא הושג השינוי המקווה במדד היעילות

17.01.2017, 16:03 | דרור רייך

חדשות מאכזבות מאלקוברה. חברת הביומד הישראלית דיווחה היום (ג') על חוסר מובהקות בניסוי שלב 3 ב-MDX - תרופת הדגל של החברה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז במבוגרים (ADHD). על פי התוצאות, ה-MDX לא הראה שינוי בעל מובהקות סטטיסטית לעומת הפלסבו (תרופת דמה) במדד היעילות הראשי שנבחן. 

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מאוד מאוכזבים מהתוצאות. בכוונת החברה לבחון את הנתונים המלאים מהניסוי בשבועות הקרובים ובהתאם לתוצאות, נעריך מחדש את האפשרויות העומדות בפנינו", אמר ד"ר ירון דניאלי, נשיא ומנכ"ל אלקוברה.

כבר בספטמבר אשתקד הפסיקה אלקוברה את ניסוי שלב 3 בתרופה, בהתאם להנחיית ה-FDA, בעקבות חשש מממצאים נוירולוגיים בניסויים פרה-קליניים (לא בבני אדם).

בינואר 2015 הצליחה אלקוברה לגייס 26 מיליון דולר לצורך המשך הניסויים, על פי שווי של 80 מיליון דולר, כאשר בגיוס השתתפו גופים מוסדיים אמריקאיים גדולים. לפני כן ביצעה החברה שני גיוסים מהותיים נוספים: בהנפקה הראשונית בנאסד"ק במאי 2013 גייסה החברה 25 מיליון דולר לפי שווי של 113 מיליון דולר. באוקטובר 2013 השלימה החברה גיוס שני של 33 מיליון דולר לפי שווי של 226 מיליון דולר.

ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה , צילום: עמית שעל ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה | צילום: עמית שעל ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות